Na výstavu do Desky

  •  

Ústecká Galerie Deska, kterou najdete na Střekově v Žukovově ulici, zve všechny na vernisáž a výstavu autorky Elisy Manig s názvem „I Can’t Get Hang of It / Nemůžu se toho chytit“

Podle pořadatelů výstavy se ve své práci se Elisa Manig zajímá o lidskou potřebu bezpečnosti a opory. Zabývá se estetickými, architektonickými a teoretickými otázkami vesmíru. Konstrukce, díky nimž věci drží pohromadě, se staly důležitým tématem její práce. Hlavní zaměření je na ambivalenci pocitu používání prvků nebo konstrukcí zaručujících bezpečnost. Vznikají tak prostorové instalace, které mohou působit komicky a překvapivě.

Materiály, které Elisa používá jsou ve většině případech konstrukčního nebo stavebního charakteru. Její site-specific instalace vytvářejí nekonečné množství domněnek o jejich praktickém využití. Díky tomu dochází k vzájemné komunikaci s divákem, který v některých objektech může nacházet i předměty každodenní potřeby. Slavnostní zahájení se uskuteční 7. srpna od 17 hodin a samotná výstava potrvá do 11. září.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*