Na výstavu německého výtvarníka do Činoheráku

Zdroj: Činoherní studio
  •  

Galerie Činoherního studia zve při příležitosti zahájení 49. divadelní sezóny Činoherního studia v Ústí nad Labem na vernisáž německého výtvarníka z Drážďan, Philippa Glogera. Vernisáž proběhne 10. září od 18:00 hodin ve foyer Činoherního studia, výstava je k vidění do 11. října.

O výstavu Philippa Glogera v Galerii Činoherního studia se postarají začínající kurátoři, studenti Kurátorských studií z Fakulty umění a designu UJEP, kteří v uplynulé divadelní sezóně spojili své kreativní síly s Činoherním studiem. Hlavním kurátorským záměrem je propojovat divadlo s výtvarným uměním. Ten se v minulém roce osvědčil a kurátorský tým v něm pokračuje i letos. Výstavní cyklus se snaží vždy tematicky propojovat konkrétní představení s nově vznikající výstavou, a to tak, aby spolu komunikovaly a mezi sebou vzájemně rezonovaly.

Phillipp Gloger je absolventem drážďanské Akademie výtvarných umění a patří k autorům střední generace. Návštěvníci výstavy si budou moci prohlédnout výběr Glogerovy tvorby posledních let — plátna, grafiky a objekt — budou tak zde prezentovány všechny techniky, jimž se Gloger věnuje. V jeho dílech je na první pohled patrná výrazná inspirace a fascinace městským prostředím, jeho zástavbou, složitou spletí ulic, dopravou, světly a neony, tedy prostředím, ve kterém se běžně pohybujeme. Gloger tak předává divákovi velmi osobitou, až oslavnou výpověď o krajině 21. století, o krajině města.

Tentokrát se výstava tematicky propojí s představením nové knihy s názvem Překročit hranice, která je vyústěním tříletého projektu Činoherního studia a Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, v rámci něhož byly formou scénických čtení poprvé v České republice uvedeny současné německojazyčné dramatické texty v překladu studentů Katedry germanistiky Filozofické fakulty UJEP. Zájemci se mohou v rámci večera těšit mimo jiné také na hudební vystoupení kapely Nauzea Orchestra.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*