Nabité září v knihovně

  •  

Ústecká knihovna po měsících, kdy mohla z důvodu vládních omezení realizovat akce pouze online, obnovuje naplno svou činnost. Na září si připravila pro své čtenáře rozmanitý program.

Těšit se všichni můžou na besedu s cestovatelem Tomášem Štěpánem, který povypráví o své návštěvě Vietnamu, Laosu a Kambodži, na setkání s jedním z nejlepších českých hypnotizérů a mentalistů Jakubem Kroulíkem nebo na přednášku o středověkých pevnostech v okolí Ústí nad Labem. V zářijovém programu knihovny nechybí ani tradiční řízená degustace patnácti nejlepších vín z prestižní české vinařské soutěže Král vín.

Ochuzeni nebudou ani dětští čtenáři, pro které knihovna na první měsíc školního roku připravila hned pět akcí.

„Malí a větší návštěvníci se v září mohou těšit na setkání hned se třemi vynikajícími knižními autory a jejich sympatickými hrdiny, například Velkým Bobkem nebo Rufusem Zálesákem. S Divadlem Toy machine se přesvědčí, že hrdiny se mohou snadno stát oni sami, vyzkoušejí si ilustrátorskou práci na obrazové knize, bibliorecyklaci i animaci,“ zve Lucie Vízková z Dětského oddělení knihovny.

„Plně si uvědomujeme, že situace kolem pandemie koronaviru je stále vážná, zároveň však chceme být střediskem kulturních, vzdělávacích a informačních služeb,“ komentuje zářijový program knihovny její ředitelka Jana Linhartová a doplňuje, že při návštěvě všech akcí bude nezbytné dodržovat všechna platná protiepidemická nařízení.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*