Národní pohár karate všech kategorií ČSKe Olomouc

  •  

Oslabený tým karatistů SKR SPORT UNION přece jen vyjel na Národní pohár v Olomouci. Po prodělané několikatýdenní pauze s karanténou a onemocněním základního kádru, odcestovali závodníci kata i kumite kategorií žactva až seniorů na první velkou soutěž s body na M ČR . První soutěžní den patřil starším kategoriím dorostu, juniorů a seniorů.

„Naši závodníci bojovali, ale po dlouhém tréninkovém výpadku nám chyběla přesnost a správné načasování technik, v některých zápasech i fyzická kondice. Výborným výkonem, se v týmech mužů, předvedl Daniel Drábek, který jasně porazil výborného závodníka z Fight Clubu České Budějovice, Jiřího Krycha. Pochvalu zaslouží i Adéla Čepičková v kata, na které je vidět veliký posun v přesnosti technik,“ okomentoval úvod soutěže trenér Nechyba.

Výsledky NP starší skupiny SPORT UNIONU:1. místa – Martin Drábek U21 -60 kg, Drábek sen -60kg , tým kumite senioři (Drábek Dan., Drábek Martin, Hermann – ČB), 2. místa, tým dorostenci (Zita, Polák, Bednář), tým dorostenky (Kozlová, Čepičková), 3. místo Kimi Zita D -57kg, 5. místo Adéla Čepičková kata dorost

Druhý soutěžní den patřil žactvu, které doprovázel trenér Rajchert. „Připadal jsem si jako zemědělec,“ řekl v úvodu na vystoupení svých svěřenců a dodal: „Byli jsme samá brambora, na lepší medailová umístění jsme tentokrát nedosáhli, ale nebyli jsme jediní ve startovním poli, kteří nepodali lepší výsledek. Málo tréninkových jednotek a zdravotní oslabení se podepisovalo na závodnících celoplošně.“

V kata se dokázali dobře prosadit jak Sylvie Kokhanina, tak Klementina Nývltová/Nikola Pracnová nebo Miroslav Kučera, v kumite dobře takticky a nebojácně postupoval Simone Otranto.

„Pokud nezahrozí Covid, naše vystoupení bude pokračovat na druhém kole NP v Praze příští týden. Kalendář je nyní ohromně nabitý soutěžemi, které se odkládaly. Bude to hodně fyzicky náročné “, uzavřel Rajchert .


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*