Národní pohár žáků v Dubňanech se vydařil

  •  

Třetí kolo Národního poháru žactva, v moravských Dubňanech, přineslo mladým karatistům SKR Sport Union poslední body pro start na M ČR 2018.

Bojovalo se, jak v jednotlivcích a týmech kata, tak i jednotlivcích kumite. „Na soutěž jsme vyslali poslední ze závodníků, kteří si potřebovali vybojovat body pro postup nebo upevnit své pozice, či si prostě ještě zasoutěžit“, uvedl trenér Rajchert, kterému udělali radost téměř všichni nasazení žáci a žákyně. Překvapili nejen jeho, ale i své soupeřky, zejména malé a mladé žákyně v kata týmech. Sice se postavou ztrácely mezi soupeřkami startovního pole, o to více však vynikl jejich synchronizovaný projev. Nechaly za sebou řadu klubových týmů ČR, a nakonec ve finále i cvičící trojici z SKK Liberec.

Iveta Vondráková, členka zmíněného týmu (Z. Vondráková, K. Nývltová) byla natolik ve formě, že si vylepšila své medailové skóre ještě druhou medailí, a to stříbrnou v jednotlivkyních. „Ivetce šlape na paty sestra, dvojče Zuzana, stále si na soutěžích mění umístění. Doufám, že M ČR bude rozhodovat právě pro tyto dvě závodnice. Za nimi se tlačí další naše závodnice, dobře připravené K. Nývltová a N. Pracnová“, uzavřel kata Rajchert.

Za disciplínu kata ještě bodovali druhými místy v týmech mladší žáci M. Böhme, S. Otranto, P. Severa a starší žáci M. Polák, D. Foriš, K. Zita. Do výčtu medailí, za kata družstev, přispěla i děvčata, starší žákyně, V. Janů, S. Hrochová, A. Čepičková a to bronzem.

Poté se bojovalo v kumite. Ani tady závodníci SKR SPORT UNION nepřišli zkrátka. Dvě zlata v podání Kimiho Zity (st. ž. -39 kg), Michala Poláka (st. ž. -45 kg) a dvěma bronzy Adély Čepičkové (st. ž. -42 kg) a V. Janů (st. ž. +50 kg). „Kimi nastupoval do zápasů s velkým přehledem a dbal na radu kouče, že závody je možné vyhrát s jedním bodem za soustředěného výkonu, vynechal své obvyklé překombinované útoky a vyplatilo se mu to. Posledního soupeře zdolal 4:1“, zněl komentář kouče Bandase. „Škoda, že se stejně nechoval Foriš, mohli se spolu setkat ve finále (5. místo)“.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*