Návštěvníci Barevné planety šlápli do pedálů Oranžového kola

  •  

XV. ročník Multietnického festivalu Barevná planeta hostilo v sobotu 6. září Ústí nad Labem.

Kromě prožití zajímavého odpoledne s pestrým programem různých národnostních skupin žijících v České republice se mohli návštěvníci festivalu také opřít do pedálů charitativního Oranžového kola Nadace ČEZ. Jimi 99 104 vyšlapaných korun pak bylo ve finále rozděleno ve prospěch ústeckých poboček Člověk v tísni a Oblastní charita v poměru 49 343 Kč : 49 761 Kč.

Každý návštěvník měl možnost strávit na Oranžovém kole jednu minutu a svým výkonem přispět na dobrou věc. Podpořit obě severočeské organizace přišlyna ústecké Mírové náměstí jak dospělí, tak i děti. „Zájem o Oranžové kolo rok od roku roste. Zejména na podobných akcích, kde jsou lidé dobře naladěni, jsou zvláště ochotni podpořit prospěšnou činnost druhých,“ uvedla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Člověk v tísni, pobočka Ústí nad Labem poskytuje ve městě terénní programy, sociálně aktivizační službu pro rodiny s dětmi, provozuje Nízkoprahové a předškolní kluby a realizuje mnoho vzdělávacích aktivit. Má 23 zaměstnanců, kteří lidem pomáhají při komunikaci s úřady či školou, nabízejí pomoc při stabilizaci rodinných rozpočtů, pomoc s dluhy, řeší problémy s neadekvátním bydlením, nezaměstnaností, nebo třeba špatným prospěchem. Na vzdělávacích a volnočasových aktivitách se také podílí mnoho dobrovolníků. Na Oranžovém kole pro něj návštěvníci festivalu Barevná planeta vyšlapali částku 49 343Kč, což znamenalo ujetí 125,35 virtuálních km „Vyšlapané peníze bychom rádi použili na podporu koordinace programu Podpora vzdělávání – doučování, který je dlouhodobě podfinancován,“ řekl Vít Kučera, ředitel ústecké pobočky Člověk v tísni.

Oblastní charita Ústí nad Labem pomáhá lidem na okraji společnosti při řešení komplikovaných životních situací, umožňuje seniorům plnohodnotné prožívání stáří, zajišťuje dětem, mládeži a rodinám podmínky pro vzájemné setkávání a smysluplné trávení volného času a zpřístupňuje vzdělání potřebným. „Výtěžek v hodnotě 49 761 Kč použijeme na charitativní projekty připravené společně se ZŠ Trmice, konkrétně jde o projekty s názvy Tablet pro Matěje a iPad pro Petra,“uvedla ředitelka ústecké Oblastní charity Michaela Klapková Ozomová. Vyšlapaná částka v praxi znamenala pouze o 1,04 km „ujetí“ více.

Člověk v tísni versus Oblastní charita1 děti1 děti2 děti3 děti4 Konec duelu organizací Lucie a Petr Pokorných z Litoměřic Nejmladší z Teplic První šlapání šeky


  •  

1 komentář u Návštěvníci Barevné planety šlápli do pedálů Oranžového kola

  1. Dobrý den,
    prosím, můžete mi dát vědět kdy se bude v září 2017 konat barevná planeta v Ústí nad Labem? Moc vám děkuji za odpověď. Lenka Zemanova

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*