Nebezpečný dům v Předlicích by mohl jít k zemi už v listopadu

  •  

Dům zničený březnovým požárem v ústeckých Předlicích by měli dělníci začít rozebírat. Dělníci by měli začít s bouráním domu 20. listopadu. Jde o předběžný termín, na kterém se dohodli zástupci firmy a magistrátu. Samotné práce pak potrvají přibližně 10 dní.

Demolice bude stát město zhruba 660 tisíc. Zakázku vyhrála firma Martina Černého z Habrovan. Původní odhad byl 1,5 milionu. Majitel firmy nízkou cenu zdůvodnil tím, že na rozdíl od dalších zájemců vlastní potřebné stroje a nemusí si je pronajímat a také proto, že s bouráním v Předlicích má zkušenosti.

Podle statika se lidé ze sousední budovy se na dobu prací budou muset vystěhovat. Jde o preventivní opatření, stav sousedního domu statik zdokumentoval a totéž udělá po skončení demolice.  Rodina, ze sousedního domu však nemá kam jít. Jednat se bude o tom, kdo jim najde náhradní bydlení. Podle města by jim měl najít náhradní ubytování majitel domu. Ale jeden z majitelů domu, Dušan Kavický, je ale toho názoru, že náklady na dočasné vystěhování by mělo hradit město.

Zničený dům musí dělníci rozebírat postupně, nesmí přitom používat těžkou techniku a nesmějí jít ani dovnitř. Hrozí riziko, že by se zřítil úplně. Dům proto budou rozebírat odshora, z plošiny. Musí přitom dodržet předpisy pro rozebírání azbestových částí.

Město chce náklady na demolici vymáhat po majiteli, kterého však stíhá jak slovenská, tak ústecká policie.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*