Nebezpečný dům změnil před demolicí majitele

  •  

Demolice čeká na ruinu domu v Marxově ulici v Předlicích. Část domu se v březnu při požáru zřítila a zbytek je staticky nestabilní a ohrožuje okolí.

Proto stavební úřad uložil majiteli Robertu Marečkovi, aby dům zboural do 30. června. Ten ale neměl na demolici peníze, proto dům prodal. Novým majitelem má být podle vedení města muž z Košic, hledaný slovenskou policií pro podvod. „V souvislosti s osobou nového vlastníka jsou obavy vedení města z dalších komplikací na místě. Richard Šubovič z Košic, dle veřejných zdrojů nový majitel, je již od října v pátrání slovenské policie,“ uvedla mluvčí města Romana Macová. Do doby, než se ho podaří vypátrat a zkontaktovat, by město mělo čekat na to, zda bude ochoten poškozený dům zbourat. „Čekat však nelze, nesplní-li vlastník rozhodnutí stavebního úřadu, bude město muset nechat zbourat dům a odvézt trosky na své náklady a ty pak vymáhat po novém vlastníkovi,“ dodala.

Původní majitel Robert Mareček koncem března jednal o situaci s primátorkou Věrou Nechybovou. V předchozím dopise nabídl zříceninu městu darem, protože nemá peníze na jeho zbourání. Z dopisu vyplývá, že splácí statisícové dluhy za předchozí nájemníky.

Pro Český rozhlas Mareček řekl, že se snažil sehnat peníze na demolici a následně dům za 10 000 korun prodal. Vedení města ho podezírá z fiktivního prodeje a ze snahy vyhnout se povinnosti. Proto na Marečka podalo město trestní oznámení. S předběžným opatřením na neplatnost změny vlastníka město u soudu neuspělo.

Primátorka Věra Nechybová a náměstek Pavel Dufek na dnešní tiskové konferenci před domem v Marxově ulici.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*