Nedonošeňátka v nemocnici potěší háčkované chobotničky

  •  

Novorozenecké oddělení ústecké nemocnice získalo padesát pletených chobotniček pro nedonošená miminka. Zástupkyně Domu dětí a mládeže v Ústí nad Labem Helena Svatková je předala hlavní sestře ústecké Masarykovy nemocnice Markétě Svobodové.

„Pro nedonošené novorozence mají chobotničky velký význam jak z lidského, tak medicínského hlediska. Nejenže děti zklidňují, miminka si s chapadýlky hrají a mnohem méně se personál oddělení setkává s tím, že si vytahují kanyly nebo výživové sondy. Chobotnička bývá první hračkou pro miminko po jeho narození, kterou si díky dárcům odnáší domů,“ uvedla Markéta Svobodová.

Helena Svatková, vedoucí zájmového kroužku ručních prací v ústeckém Domu dětí a mládeže doplnila, že s nápadem uháčkovat chobotničky pro novorozence přišla jedna ze žákyň.

„Přinesla mi ukázat tři chobotničky s tím, že uháčkuje další pro ostravskou nemocnici. Řekla jsem si, proč by mělo háčkovat Ústí chobotničky pro Ostravu?  Znám hlavní sestru ústecké nemocnice Markétou Svobodovou, oslovila jsem ji, zda by měla o hračky zájem a tak jsme se domluvily. Na internetu jsem zjistila, že chobotničky pro novorozence jsou v dnešní době žádané, vytiskla jsem návody a vznikl tento projekt, do něhož se dále zapojily seniorky s odborového svazu železničářů. Výsledkem je padesát chobotniček během tří týdnů,“ řekla Helena Svatková.

Novorozenecké oddělení ústecké Masarykovy nemocnice je jedním ze dvou perinatologických center v regionu, druhé se nachází v mostecké nemocnici, a dvanácti center v celé České republice. Zajišťuje všechny tři úrovně péče o novorozence, od péče o fyziologické novorozence přes intermediární až po nejvyšší intenzivní resuscitační péči.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*