Nedvědický: Dohoda o koalici do konce týdne nebude

Foto: FB ANO Ústí n. L.
  •  

Jednání o nové koalici v Ústí nad Labem jsou v plném proudu. Vítěz voleb ANO 2011 s lídrem Petrem Nedvědickým se už sešel se zástupci všech stran a hnutí v zastupitelstvu města. Podle něho v nejbližších dnech o nové městské vládě ale jasno nebude. Na některých obvodních radnicích se už spolupráce rýsuje.

„Vyjasňujeme si pozice a eventuální možnosti spolupráce, ale zatím nic víc. Jasno do konce týdne určitě nebude, protože teprve dáme dohromady, jaké možnosti jsou, jaké koalice by přicházely v úvahu. A následně musí proběhnut ještě jedno kolo se všemi, zda jsou ztotožněni s naším názorem,“ vysvětlil lídr hnutí ANO Petr Nedvědický. Dnes se budou radit samotní nově zvolení zastupitelé ústeckého ANO. Další kolo vyjednávání s potencionálními koaličními partnery začne podle Nedvědického v pátek.

Den po volbách už tým vyjednavačů z ANO, absolvoval jednání s PRO! Ústí, UFO a ODS. „Jednání probíhají, setkali jsme se s Vaše Ústí, ANO, ODS a potkáme se i s ostatními stranami, ale dojednáno zatím nic není. S hnutím ANO jsme se setkali hned v neděli ráno a nyní čekáme, až se nám ozvou s druhým kolem jednání. Samozřejmě jednáme i na obvodních radnicích, ale tam ne já, tam je to plně v kompetenci jedniček kandidátek,“ upřesnila Karolína Žákovská, lídr PRO! Ústí.

„Jednání s ANO vnímáme velmi pozitivně, jak na magistrát, tak na obvody. S hnutím ANO jsme už domluvení v Neštěmicích a na Severní Terase a momentálně čekáme na termín další schůzky týkající se spolupráce na magistrátu,“ popisuje lídr Vašeho Ústí Yveta Tomková.

„Pro nás je důležité, že jsme více než zdvojnásobili počet mandátů, za což děkuji našim voličům. A tyto mandáty chceme využít k prosazování našeho programu a to je to hlavní. Na schůzce s představiteli ANO jsme našli spoustu programových shod. Jednání nadále pokračují, uvidíme,“ řekla Věra Nechybová, lídr Ústeckého fóra občanů.

Případné koalici s hnutím ANO se nebrání ODS. „Hned v neděli jsme absolvovali schůzku s hnutím ANO, na které jsme si ujasnili programové záležitosti. Koaliční spolupráci se samozřejmě nebráníme,“ řekl Libor Turek z ústecké ODS.

ANO se sešlo i s KSČM, SPD a PRO Zdraví a Sport. „Šlo o první jednání, kdy jsme si ujasňovali, jaké jsou naše společné cíle. My jsme ke koaličnímu jednání vstřícní, ale jsou tu strany, které s námi v koalici být nechtějí, jako je ODS nebo PRO! Ústí. Takže pokud by se tam tyto dva subjekty objevily, tak bychom koalici nepodpořili a zbytek je na jednání hnutí ANO. Schůzka byla prozatím spíš informativní,“ sdělil po jednání lídr KSČM Pavel Vodseďálek.

„Zájem o jednání směrem k nám je nad očekávání velký. Podstoupili jsme už několik schůzek s několika stranami, ale jak to to padne a jak se rozhodně vítězné ANO, to je především otázka pro ně,“ doplňuje Milan Anýž z SPD.

Setkání s vyjednavači z hnutí ANO vnímá pozitivně i PRO Sport a Zdraví. „Šlo o přátelské setkání, při kterém jsme si vyměnili názory na fungování případných koalic ve městě. K žádnému rozhodnutí jsme ještě nedospěli a vyčkáváme na pozvání k dalšímu vyjednávání,“ popsal Michal Ševcovic z PRO Sport a Zdraví.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*