Nejsilnější klub zastupitelstva se rozštěpil

  •  

Z klubu Vaše Ústí, který byl nejsilnějším subjektem ústeckého zastupitelstva, odešlo pět členů. Klub se rozštěpil kvůli rozporům při jednání o vytvoření rady města. Tu Ústí nad Labem již řadu týdnů nemá, kompetence přešly na zastupitele.

Vaše Ústí oznámilo, že z klubu odchází Martin Mata, Pavel Štěpař, Milan Krejčí, Václav Pěkný a Jiří Mach. Již dříve odešel Josef Zikmund a klub tak má jen tři zastupitele. Nikdo z odcházejících zastupitelů nebyl členem hnutí. „Neshodli jsme se v názoru na to, jak vyřešit současnou magistrátní krizi. Proto jsme se dohodli na rozchodu,“ řekla kandidátka na předsedkyni hnutí Vaše Ústí Yveta Tomková.

Vaše Ústí tvrdí, že odmítá odvolání celého vedení města, jak plánovali či plánují někteří zastupitelé a uskupení. „Odchod celého vedení by vedl jen k další destabilizaci města a chaosu na úřadě. Věříme, že se neúplnou radu podaří v dohledné době dovolit,“ dodala Yveta Tomková.

Vaše Ústí zůstává v opozici. „Záleží nám na tom, abychom byli opozicí konstruktivní, nechceme pouze kritizovat a bořit, ale navrhovat vlastní řešení,“ uvedla členka klubu Renata Zrníková.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*