Nemocnice děkuje dárcům krve

  •  

Na základě výzvy dárcům krve v uplynulých dnech, se podařilo v ústecké nemocnici stabilizovat množství univerzální skupiny nula negativní. Koncem měsíce disponovalo kvůli zvýšené spotřebě nedostatkem krve univerzální krevní skupiny 0 negativní.

„Rádi bychom poděkovali všem dárcům za to, že v minulých dnech na základě naší výzvy přišli darovat krev kriticky nedostatkové univerzální krevní skupiny 0 negativní. Zásoby koncentrátů červených krvinek této krevní skupiny se tak alespoň prozatím podařilo stabilizovat. Děkujeme samozřejmě i dárcům ostatních krevních skupin za jejich ochotu přijít na odběr krve, neboť její potřeba pro krvácející či chudokrevné pacienty neutuchá,“ uvedl Jiří Masopust, primář Transfuzního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

Dárce krve všech krevních skupin se mohou i nadále hlásit každý všední den na Transfuzním oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, budova „C“, 2. nadzemní podlaží, Sociální péče 3316/12A, 401 13 Ústí nad Labem, telefonní kontakt +420 477 113 468 nebo +420 477 113 437. Všechny potřebné informace o darování krve jsou zveřejněny na www.kzcr.eu.

Zdravotnické pracoviště zásobuje krví několik nemocnic v Ústeckém kraji – Rumburk, Děčín, Ústí nad Labem Teplice, Litoměřice, Roudnice nad Labem. Transfuzní oddělení ústecké Masarykovy nemocnice skladuje a vydává transfuzní přípravky pro velkou spádovou oblast, dodává plazmu k průmyslovému zpracování na krevní deriváty, hlavně pro výrobu albuminu, imunoglobulinů, koncentrátů faktoru VIII a antitrombinu III, provádí imunohematologická vyšetření příjemců transfuzních přípravků a testy slučitelnosti krve příjemců s transfuzními přípravky.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*