Nemocnice dostala nové sanitky

Devět nových sanitních vozidel díky finanční podpoře Ústeckého kraje získala zdravotnická dopravní služba Krajské zdravotní (KZ). Nová auta nahradila vysloužilé vozy nevyhovující současným potřebám pro přepravu pacientů a provozu na pozemních komunikacích.

Do vozového parku KZ přibyla dvě sanitní auta tovární značky Volkswagen Transporter se zástavbou upravenou pro přepravu nedonošených, patologických novorozenců včetně vybavení zdravotnickými přístroji a sedm nových sanitních vozů tovární značky Fiat Ducato se zástavbou pro převoz zraněných a nemocných osob.

„Dvě vozidla Volkswagen Transporter se zástavbou upravenou pro přepravu nedonošených a patologických novorozenců Krajská zdravotní vysoutěžila ve veřejné zakázce za částku 4,59 milionu korun. V ceně je zahrnuto vybavení zdravotnickými přístroji, jako je například defibrilátor, odsávačka, perfuzor, tonometr, a další zdravotnické vybavení v souladu s vyhláškou Ministerstva zdravotnictví České republiky. Sedm nových sanitních vozů je tovární značky Fiat model Ducato se zástavbou pro přepravu zraněných a nemocných osob. Celková vysoutěžená cena těchto sanitek činila 7,93 milionu. V ceně je rovněž zahrnuta zdravotnická výbava, jako jsou například nosítka, infarktové křeslo, tři sedačky s tříbodovým bezpečnostním pásem a další nezbytné,“ uvedl předseda představenstva KZ Jiří Novák.

Nové sanitky nejenže obnovily vozový park KZ a snížily průměrné stáří vozového parku, ale také nabízí přepravovaným pacientům lepší komfort při cestování. „Například se jedná o nižší hlučnost auta nebo lepší teplotní pohodlí. Zlepšily se také pracovní podmínky pro řidiče a posádku zdravotnické dopravní služby. V současné době Krajská zdravotní disponuje 61 sanitními vozidly, se kterými jezdí 80 řidičů, kteří při přepravě pacientů najedou měsíčně na jednom voze v průměru tři tisíce kilometrů,“ dodal Jiří Novák.

Generální ředitel Krajské zdravotní Petr Fiala doplnil, že nové sanitní vozy jsou určené nejen pro chomutovskou zdravotnickou dopravní službu, ale také pro ústeckou a děčínskou. „Jeden sanitní vůz pro přepravu nedonošených, patologických novorozenců poputuje do zdravotnické dopravní služby v ústecké Masarykově nemocnici, druhý zůstane na zdravotnické dopravní službě v chomutovské nemocnici. Nová sanitní vozidla Fiat Ducato se zástavbou pro přepravu zraněných a nemocných osob jsme rozdělili rovněž do dvou odštěpných závodů Krajské zdravotní. Zdravotnická dopravní služba v Chomutově získala čtyři sanitní vozidla, zdravotnická dopravní služba v Děčíně dostala tři sanitní vozidla,“ uvedl Petr Fiala.

 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*