Nemocnice dostala nové sanitky

  •  

Devět nových sanitních vozidel díky finanční podpoře Ústeckého kraje získala zdravotnická dopravní služba Krajské zdravotní (KZ). Nová auta nahradila vysloužilé vozy nevyhovující současným potřebám pro přepravu pacientů a provozu na pozemních komunikacích.

Do vozového parku KZ přibyla dvě sanitní auta tovární značky Volkswagen Transporter se zástavbou upravenou pro přepravu nedonošených, patologických novorozenců včetně vybavení zdravotnickými přístroji a sedm nových sanitních vozů tovární značky Fiat Ducato se zástavbou pro převoz zraněných a nemocných osob.

„Dvě vozidla Volkswagen Transporter se zástavbou upravenou pro přepravu nedonošených a patologických novorozenců Krajská zdravotní vysoutěžila ve veřejné zakázce za částku 4,59 milionu korun. V ceně je zahrnuto vybavení zdravotnickými přístroji, jako je například defibrilátor, odsávačka, perfuzor, tonometr, a další zdravotnické vybavení v souladu s vyhláškou Ministerstva zdravotnictví České republiky. Sedm nových sanitních vozů je tovární značky Fiat model Ducato se zástavbou pro přepravu zraněných a nemocných osob. Celková vysoutěžená cena těchto sanitek činila 7,93 milionu. V ceně je rovněž zahrnuta zdravotnická výbava, jako jsou například nosítka, infarktové křeslo, tři sedačky s tříbodovým bezpečnostním pásem a další nezbytné,“ uvedl předseda představenstva KZ Jiří Novák.

Nové sanitky nejenže obnovily vozový park KZ a snížily průměrné stáří vozového parku, ale také nabízí přepravovaným pacientům lepší komfort při cestování. „Například se jedná o nižší hlučnost auta nebo lepší teplotní pohodlí. Zlepšily se také pracovní podmínky pro řidiče a posádku zdravotnické dopravní služby. V současné době Krajská zdravotní disponuje 61 sanitními vozidly, se kterými jezdí 80 řidičů, kteří při přepravě pacientů najedou měsíčně na jednom voze v průměru tři tisíce kilometrů,“ dodal Jiří Novák.

Generální ředitel Krajské zdravotní Petr Fiala doplnil, že nové sanitní vozy jsou určené nejen pro chomutovskou zdravotnickou dopravní službu, ale také pro ústeckou a děčínskou. „Jeden sanitní vůz pro přepravu nedonošených, patologických novorozenců poputuje do zdravotnické dopravní služby v ústecké Masarykově nemocnici, druhý zůstane na zdravotnické dopravní službě v chomutovské nemocnici. Nová sanitní vozidla Fiat Ducato se zástavbou pro přepravu zraněných a nemocných osob jsme rozdělili rovněž do dvou odštěpných závodů Krajské zdravotní. Zdravotnická dopravní služba v Chomutově získala čtyři sanitní vozidla, zdravotnická dopravní služba v Děčíně dostala tři sanitní vozidla,“ uvedl Petr Fiala.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*