Nemocnice dostala patchworkové pro nedonošené novorozence

  •  

Novorozenecká jednotka intenzivní péče a jednotku intermediární péče Neonatologické kliniky ústecké Masarykovy nemocnice získala ručně šité přikrývky. Ty zdravotníci používají jako přehoz přes inkubátory a zajišťují tím nedonošeným dětem pocit maminčina lůna.

Hlavní sestra Markéta Svobodová uvedla, že využívat patchworkové deky místo klasických přehozů přes inkubátory se rozhodla se třemi kolegyněmi před několika lety. „Tehdy jsme ušily první patchworkové deky na inkubátory, jejichž využití se velmi osvědčilo. V inkubátoru je umístěný nezralý předčasně narozený novorozenec. Zakrytím inkubátoru u takových dětí vytváříme ticho, klid, přítmí a pocit bezpečí. Nejen personál, ale i rodiče si je pří návštěvách stanic chválí,“ vysvětluje hlavní sestra ústecké Masarykovy nemocnice.

„Patchworkové deky nesklouzávají z inkubátorů, dobře se s nimi manipuluje, dají se prát. Navíc tím, že jsou vzorované, zpříjemňují nemocniční prostředí jednotky, kdy ho přibližují domácímu,“ doplnila Lenka Nováková, vrchní sestra neonatologické kliniky ústecké Masarykovy nemocnice.

Patchwork je technika šití a prošívání textilu, která vznikla v Americe a postupně získala příznivce po celém světě. Patchworkové deky ústecké nemocnici ušily členky Klubu tradičního patchworku Praha.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*