Nemocnice má moderní prostory dětské rehabilitace

Foto: KZ
  •  

V ústecké Masarykově nemocnici začala fungovat zrekonstruovaná dětská rehabilitace. Nabízí lepší uspořádání prostor pro děti a jejich doprovod včetně nového a moderního vybavení fyzioterapie i ergoterapie.

Rekonstrukce proběhla v tomto rozsahu v prostorách dětského pavilonu ústecké Masarykovy nemocnice po více než dvaceti letech. Poprvé od doby výstavby komplexu. „Rekonstrukci jsme rozdělili do dvou etap. V první etapě jsme zrekonstruovali lékařské pokoje a ambulance. V druhé etapě pak prostory pro ambulantní pacienty. Obě etapy na sebe navazovaly, aby se stavební práce co nejméně dotkly provozu dětského pavilonu,“ řekl předseda představenstva Krajské zdravotní Jiří Novák. Celkové náklady přesáhly 1,8 milionu korun.

Podle primáře rehabilitačního oddělení Pavla Maršálka za vyzdvihnutí stojí nové ambulance pro ergoterapii. „Zlepšilo se hlavně prostředí pro děti, které je více podobné domácímu, což u malých pacientů navozuje větší pocit bezpečí. Výhodou také je, že prostory dětské rehabilitace jsou ve stejném pavilonu jako ostatní dětská oddělení ústecké Masarykovy nemocnice,“ uvedl.

Do dětského pavilonu chce KZ investovat i nadále. V plánu je zateplení celé budovy včetně výměny oken a dveří, které dosud nebyly vyměněny. Uvažuje se o rozšíření budovy o jedno patro, ve kterém by nově vznikly administrativní prostory zdravotnického personálu včetně zasedací místnosti, spisovny, skladových prostor, kuchyňky, hygienických zařízení a komunikační prostory.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*