Neschválení kanceláře architektury způsobilo pád koalice

  •  

PRO!Ústí vypovědělo koaliční smlouvu. Koalice složená z ANO, PRO!Ústí, ODS a PRO Zdraví a Sport, která město vedla od letošního února končí. Lídryně PRO!Ústí Karolína Žákovská vypověděla koaliční memorandum a radní Martin Hausenblas, Eva Outlá a Martin Krsek rezignovali na své funkce.

V koalici to vřelo delší dobu a spory vyvrcholily po dnešním neschválení Kanceláře architektury města. „Přesto, že se řada věcí podařila, je v posledních měsících zřejmé, že koalice není funkční a poškozuje to především naše hnutí,“ řekla Karolína Žákovská a zdůraznila, že Kancelář architektury města, která na dnešním jednání zastupitelů neprošla, byla hlavní motivací při vstupu do vedení města. „Byl to bod číslo jedna v memorandu o spolupráci, včetně formy, tedy příspěvkové organizace,“ dodala Žákovská. Lídryně PRO!Ústí i spory kolem výběru nového ředitele ústecké zoo.

Podle Žákovské to byl signál, že se město posunou ze své roky trvající stagnace, ale nakonec se Kancelář architektury města stala jedním z předložených bodů, které neprošly, protože pro ně nehlasovali někteří členové koalice, i přes to, že jde o body zanesené v memorandu o spolupráci. Dosavadní koalice ANO, ODS, PRO Zdraví a Sport a PRO!Ústí fungovala od února, kdy hnutí PRO!Ústí nahradilo Ústecké fórum občanů.

Hlasování Zřízení Kanceláře architektury městaÚstí nad Labem

Kancelář architektury by se měla zabývat koncepcemi a rozvojem města, kam spadá i územní plánování. Pokud tam bude méně lidí, měli by dohlédnout na přípravu důležitých podkladů, například studií.

Na dnešním programu jednání zastupitelů byl také návrh rozpočtu pro rok 2022, který jeho předkladatelka Eva Outlá stáhla nebo stomilionový úvěr na investice. O obojím by mohli zastupitelé jednat na příštím jednání zastupitelstva.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*