Noc vědců na UJEP letos opět (v) září

  •  

S obrovskou radostí z možnosti potkat se zase tváří v tvář nad zajímavými a důležitými tématy napříč vědeckými obory přivítá letos Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem veřejnost v nové budově Centra přírodovědných a technických oborů na adrese Pasteurova 15. V pátek 24. září od 17:00 přijďte do kampusu. Bude se konat další Noc vědců.

Nejmodernější stavba kampusu, v níž sídlí hned 2 z univerzitních fakult (přírodovědecká a životního prostředí), poskytne oslavě vědy, výzkumu, umění a vzdělávání všech svých 8 pater. Otevře se pro návštěvníky od přízemí až po střechu a nabídne zážitky v podobě chemických a fyzikálních pokusů, workshopů pro děti i dospělé, exkurzí do laboratoří, ukázek výzkumných metod a přístrojů, komentovaných pozorování, diskuzí s vědci, výstav, soutěží, napínavých bojovek a překvapivých performancí – to vše ve znamení hlavního tématu celorepublikového svátku vědy, kterým je letos ČAS.

Dojde i na tradiční přednáškový maraton, který „poběží“ v režii ústeckých akademiků naživo v aulách v přízemí CPTO. Ve venkovním amfiteátru Kampusu UJEP budou promítány filmy a nová menza v CPTO se mezi 18–20:00 h změní v jeviště pro vystoupení stand-up komiků, kteří si zkusí z vážného tématu ČASU trochu vystřelit.

Celou Noc vědců bude provázet hudební a světelná show umělců z Fakulty umění a designu UJEP.

Část programu se odehraje i na detašovaném pracovišti UJEP, v technických laboratořích Fakulty strojního inženýrství UJEP a na katedře biologie Přírodovědecké fakulty UJEP v prostoru Centra biologických a environmentálních oborů, v ulici Za Válcovnou 1000/8. Zejména nadšenci pro rostlinstvo zde budou potěšeni, neboť nahlédnou do zelených skleníků plných cizokrajných rostlinných druhů, ale také do zařízení zvaného fytotron, ve kterém univerzitní odborníci zkoumají své „nesmrtelné“ rostliny.

„I letos je připravena také digitální část programu. Videa o tom, kde se ve vědě na ústecké univerzitě dotýkáme tématu ČAS, bude možné zhlédnout na univerzitním Youtube,“ připomíná vedoucí oddělení marketingu a propagace na UJEP Ondřej Kounovský.

Přesný program Noci vědců UJEP postupně zveřejňuje v sekci ústecké univerzity na celorepublikovém webu Noci vědců. Pro více informací sledujte také sociální sítě Facebook a Instagram UJEP.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*