Nová hala by měla být v Ústí do dvou let

Foto: vizualizace
  •  

Legendární Konírna, kde se hrávaly míčové sporty a badminton, už vedle zimního stadionu nestojí.  Likvidace byla dokončena. Už brzy ji nahradí nová hala s ledovou plochou.

Demolice, kterou provedla firma Pb Scom přišla na 2,9 milionu korun. „ Zhotovitel zajistil úplnou likvidaci objektu a uložení odpadů z demolice. Dno jámy bylo upraveno a následně plocha pozemku pokryta kamenivem ve vrstvě cca 15 cm. Vybudováno je oplocení, které uzavřelo areál tenisových kurtů,“ popisuje Romana Macová z ústeckého magistrátu.

Projektování nové haly začne na podzim a do dvou let by zde měla stát hala s ledovou plochou nové generace. Postaví ji zhruba za sto milionů korun společnost Padok Icerink.

„Jedná se o nízkonákladový ekonomicky soběstačný stadion. Veškerou energii, kterou vytvoříme, znovu použijeme.  Většinu času slouží veřejnosti a jen zlomek je určen profesionálům. Počítáme s kapacitou až 300 návštěvníků,“ přiblížil Petr Novotný z firmy Padok.

Současný zimní stadion je přetížený nejen sportovními kluby, ale i kulturními akcemi. Nová hala je proto více než potřeba. „Město si další stadion zaslouží, protože veřejnost nemá kde bruslit. Hokej je časově náročný sport, a my zabíráme 70% haly, na bruslení pro veřejnost a pro krasobruslení tak není prostor. Nový stadion budeme využívat ráno a dopoledne pro tréninky mládeže. Odpoledne bude určen veřejnosti. Provoz této haly bude celoroční, což taky není úplně obvyklé,“ dodal Vladimír Evan, jednatel ústeckého Slovanu.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*