Nové přírůstky hlásí ústecká zoo

  •  

Zoologická zahrada se raduje z odchovu několika mláďat. Už koncem července přišla na svět dvě mláďata surikat a v srpnu pak spatřil světlo světa malý lenochod a dvojčata tamarínů.

„K narození došlo v bezpečí vyhloubené nory ve venkovním výběhu 26. července, ovšem malé surikaty opustily úkryt až v posledních týdnech. Rodiči je loni složený chovný pár, který se v posledním roce velmi osvědčil a jedná se již o jeho šestý vrh. Mláďata v současné době pilně prozkoumávají veškerá zákoutí expozice a návštěvníci se již mohou radovat z pohledu na tyto drobné promykovité šelmy,“ uvádí tiskový mluvčí Matěj Kynšt.

Druhý úspěšný odchov proběhl u lenochodů dvouprstých, kde se 13. srpna narodilo jedno mládě. Matkou mladého lenochoda je sedmiletá samice Asombro a stejně starý samec Ole.

„Mládě je pevně přichyceno na břiše matky, která se o něj vzorně stará. Oba jedinci jsou umístěni v expozici v pavilonu exotária. Lenochodi se v ústecké zoo rozmnožují pravidelně od roku 2001, proto další úspěšný odchov není překvapením. Tato prazvláštní zvířata z řádu chudozubých obývají lesy Střední a Jižní Ameriky, kde se pohybují převážně ve stromových patrech,“ doplňuje Kynšt.

Prozatím posledními přírůstky v podobě mláďat jsou dvojčata u tamarínů bělohubých. Ta přišla na svět 16. srpna v pavilonu exotária. Obě mláďata nosí rodiče střídavě na zádech, jak je u novosvětských primátů zvykem.

„Rodiče malých tamarínů nejsou v péči o mladé žádnými nováčky a v minulosti již úspěšně odchovali několik potomků. Ve většině případů se rodí dvojčata, která jsou v péči otce, a matka je přebírá pouze na kojení. Tamaríni bělohubí, jak již jejich název naznačuje, mají typický znak ve formě bílé skvrny kolem tlamy,“ uzavírá Kynšt.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*