Novorozence v nemocnici ohlídají nové monitory dechu

  •  

Ústecká Masarykova nemocnice získala od Nadace Křižovatka nové monitory dechu pro miminka hospitalizovaná na dětských odděleních.

Tyto přístroje pomáhají předejít úmrtí dítěte na syndrom náhlého úmrtí kojenců, tedy na selhání dechu, dušení, či dávení během spánku. Trvale detekují pohyby dítěte, a pokud se dechová akce zastaví, spouští zvukový a optický signál.

Dvanáct přístrojů pro Novorozenecké oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem převzali zdravotníci ústeckého novorozeneckého oddělení.

„Monitory dechu se staly nezbytným vybavením našeho oddělení. Využíváme je zejména u nedonošených a nezralých novorozenců. Kromě nás zdravotníků je stále častěji využívají i maminky, které si je mohou zapůjčit po odchodu domů,“ uvedl Patrik Hitka, pověřený vedením ústeckého novorozeneckého oddělení.

„Naší hlavní činností je zprostředkování darování monitorů dechu mezi dárcem a nemocnicí. Oslovujeme firmy a společnosti, které jsou regionálně blízké obdarovávané nemocnici nebo je s nemocnicí pojí osobní příběh z jejich vlastního rodičovství a setkání se SIDS (Syndrom náhlého úmrtí kojenců). Společně se nám daří zajišťovat postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v nemocnicích téměř v celé ČR,“ popsala Štěpánka Pokorníková, ředitelka Nadace Křižovatka.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*