Nový varovný systém už slouží Ústečanům

  •  

Město vybudovalo moderní varovný systém (VISO), který bude varovat a informovat obyvatele především v krizových a mimořádných situacích, jako je požár, povodeň nebo třeba unikající chemikálie. Stál více než 30 milionů korun.

„VISO je zařízení zdánlivě nenápadné, které však povyšuje bezpečnost obyvatel našeho města na jinou, modernější a efektivnější úroveň. Je připojeno do stávajícího systému varování a vyrozumění provozovaného ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR a dokáže velmi operativně reagovat na všechny mimořádné události tak, aby byl minimalizován jejich dopad na život ve městě,“ sdělil primátor Petr Nedvědický.

V rámci projektu byly také nainstalovány nové výstražníky kolem areálu Spolchemie, které jsou spouštěny operačním střediskem městské policie a upozorňují řidiče na případnou havárii.

Celková cena byla 30 827 260 Kč s DPH, podíl města činil 9 151 685 Kč, zbytek pokryla dotace z prostředků EU. „Dotace více než 20 milionů korun byla pro tento projekt klíčová, bez ní by šel jen těžko realizovat. Jsem opravdu rád, že se městu podařilo takový příspěvek získat zrovna pro tak významný bezpečnostní prvek, jakým VISO bezpochyby je,“ doplnil náměstek primátora Pavel Tošovský. Ke konci minulého roku proběhl zkušební provoz, v současné době je již plně funkční.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*