Novými náměstky primátora jsou Outlá a Hausenblas; nově jich má Ústí pět

  •  

Město Ústí nad Labem má nové vedení. Zastupitelé schválili novými náměstky primátora Evu Outlou a Martina Hausenblase a radním Martina Krska. Všichni z PRO!Ústí. Nově má tak Ústí nad Labem pět náměstků primátora.

Na návrh lídryně PRO!Ústí Karolíny Žákovské zastupitelé zároveň odvolali z funkce náměstkyně primátora Věru Nechybovou a z postu radního Lukáše Konečného (oba UFO).  Rezignoval také radní Tomáš Kirbs z ANO. Změny ve vedení města jsou důsledkem vypovězení koaliční smlouvy ze strany ANO, ODS a hnutí Pro zdraví a sport Ústeckému fóru občanů. V nové koalici UFO vystřídalo právě hnutí PRO! Ústí. Strany uzavřely memorandum o spolupráci.

Hlasování zastupitelů o odvolání členů UFO z vedení města.
Hlasování zastupitelů o odvolání členů UFO z vedení města.

ANO podle memoranda přišlo o jedno místo v radě města a má nově tři radní – stejně jako PRO! Ústí. ODS zůstanou dva radní a Sportovcům jeden. Dosavadní koalice měla po loňském červenci, kdy z hnutí ANO do hnutí Vaše Ústí přešla zastupitelka Ivana Kurljuková, těsnou menšinu 18 hlasů. Nová koalice má mít většinu 22 zastupitelů.

Původní koalice se rozpadla kvůli dlouhodobým rozporům především mezi představiteli UFO a ANO. Podle primátora Petra Nedvědického z ANO se v teď už bývalé koalici nedařilo pro důležité záměry najít v zastupitelstvu většinu. „V okamžiku, kdy bylo jasné, že náš koaliční partner začíná opouštět společné projekty, jsme si řekli, že je čas na změnu. S hnutím PRO jsme našli velkou míru průniku,“ řekl primátor. Situace eskalovala loni, kdy UFO odmítlo podpořit návrh ANO, aby si město vzalo úvěr 1,3 miliardy korun.  „ANO chtělo bianko úvěr 1,3 miliardy korun, který by se takzvaně projedl, protože nejsou hotové projekty, na které by byl úvěr využitý. Neváhalo takto zatížit město ve stylu po nás potopa. S tím UFO, které je nositelem politiky oddlužování a zdravých financí, zásadně nesouhlasilo a nesouhlasí,“ řekl předseda UFO Jiří Madar.  Spory panovaly i okolo odvolání ředitele zoo, stavby druhé ledové plochy nebo snaze ANO o znovuzavedení poplatku za odpad pro ústecké domácnosti, s nimiž UFO zásadně nesouhlasí.

PRO!Ústí dosud bylo nejsilnější opozicí a bylo i proti některým návrhům dosavadního vedení města. Podle Karolíny Žákovské se ale na většině věcí s novými koaličními partnery shodli. Kamenem úrazu podle ní zůstává bezdoplatková zóna, která aktuálně na celém území města platí. V této věci se nicméně všichni zástupci koaličních stran dohodli na tom, že počkají na rozhodnutí ústavního soudu. Jinak by podle ní zásadní rozpory v koalici být neměly.

 

Nové vedení města:

Primátor: PhDr. Ing. Petr Nedvědický (ANO), uvolněný, (zodpovědný za: krizové řízení, městská policie, akciové společnosti, PO Muzeum, doprava společně s náměstkem Martinem Hausenblasem)

1.náměstkyně primátora: Ing. Eva Outlá (PRO), uvolněná, (zodpovědná za: finance, nové investice, PO Kulturní středisko a Činoherní studio)

Náměstek primátora: Mgr. Tomáš Vlach (ANO), uvolněný, (zodpovídá za: sociální oblast, PO domovy pro seniory, pečovatelská služba, cestovní ruch, zahraniční vztahy)

Náměstek primátora: Martin Hausenblas, MBA (PRO), uvolněný (zodpovídá za: strategický rozvoj, životní prostředí, příprava projektů pro JTF, PO Městské služby, doprava společně s primátorem Petrem Nedvědickým)

Náměstek primátora: Ing. Pavel Tošovský (ODS), uvolněný, (zodpovídá za: majetek, rozpracované investice včetně participativního rozpočtu, EPC projekty, dotace)

Náměstek primátora: Mgr. Michal Ševcovic (Sportovci), neuvolněný (zodpovídá za: školství, PO mateřské a základní školy, jesle, Dům dětí a mládeže, sport)

Členka rady: Eva Nováková (ANO), neuvolněná (zodpovídá za: ZOO, PO ZOO, samosprávní činnost za územní plánování)

Člen rady: Mgr. Martin Krsek (PRO), neuvolněný (zodpovídá za: kultura)

Členka rady: Miroslava Lazarová (ODS), neuvolněná (zodpovídá za: komunikace s městskými obvody)

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*