Ňuninka se nakonec odstěhuje do francouzské zoo

Foto: Vít Lukáš, Zoo Ústí nad Labem
  •  

Samice orangutana Cantik je už v německé Zoo Rostock. Její matka Ňuninka odejde místo Norska do francouzské Zoo Beauval. „Vzhledem k administrativním komplikacím nebylo možné tento transport zrealizovat. Ňuňinka tak nakonec nalezne nový domov ve francouzské Zoo Beauval,“ říká ředitelka zoo Ilona Pšenková. Obě zoo nyní vyřizují potřebnou dokumentaci a transport by měl proběhnout na podzim letošního roku.

„Z umístění Ňuňinky do Zoo Beauval máme velkou radost. Kolegové mají s chovem orangutanů dlouholeté zkušenosti, a kromě toho je Zoo Beauval řazena mezi deset nejlepších zoologických zahrad světa,“ vysvětluje hlavní zooložka Petra Padalíková.

Důvodem stěhování je, že ústecká zoo nemá podle Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií vhodné prostory pro jejich chov, takže ani neumožňuje příchod nového chovného samce. Zahrada chce ale jejich chov v budoucnu obnovit. „V tuto chvíli pracujeme na projektu nového pavilonu pro orangutany, který by měl vzniknout přebudováním stávajícího pavilonu slonů,“ dodává ředitelka Pšenková.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*