O pohár Kristýny se utkala i ústecká strážnice

  •  

Kynologové se utkali v Hrádku nad Nisou „O pohár Kristýny“. Už 21. ročníku kynologické soutěže se zúčastnila i strážnice ústecké městské policie Petra Adamcová se služebním psem Maxem, která skončila z dvaceti závodníků na druhém místě.

„Naší zástupkyni se dařilo i v závodě smíšených družstev, které bylo složeno ze zástupce Městské policie Ústí nad Labem a psovoda Vězeňské služby Jiřice. Tato dvojice obsadila též druhé místo,“ popisuje zástupce ředitele městské policie Jan Novotný.

Uznání strážnici se dostalo i od ústeckého primátora. „Oceňuji skvělé výsledky psovoda i psa. Vím, že je to velmi náročná a zdlouhavá práce, ale výsledky se dostavily. Jsem na naše zástupce v této soutěži velmi hrdý,“ řekl primátor Petr Nedvědický.

Závod se skládal ze cviků poslušnosti, vyhledání pachatele v terénu, zadržení nebezpečného pachatele při útěku a ochrany psovoda na veřejnosti.  Prestižního závodu se zúčastnili psovodi vězeňské služby, armády České republiky, Policie České republiky, ostraha letiště Ruzyně, městských policií a členové SKS Tart.

Aby se pes mohl stát služebním psem městské policie, musí nejprve projít každodenním základním výcvikem jak v denní, tak v noční době. Následně je třeba úspěšně absolvovat osvědčení k použití u obecní policie. Až pak může být pes zařazen do běžné praxe.  Toto přezkoušení musí psovod se služebním psem každé dva roky opakovat.

„Služebního psa nepotkáte se strážníkem jen v odlehlých oblastech, parcích nebo v chatových koloniích, ale často je k vidění při dětských akcích v rámci prevence kriminality, kde se stává pro své dovednosti vyhledávanou atrakcí. Ne nadarmo se říká, že dobře vycvičený pes zastane práci dvou strážníků. Tomuto rčení dáváme za pravdu, protože Max je toho důkazem,“ dodává Jan Novotný.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*