O víkendu v Ústí festival deskových her

  •  

Už o tomto víkendu proběhne v Severočeské vědecké knihovně v Ústí nad Labem setkání fanoušků deskových her nazvané Gordický uzel. Pořádá jej Herní klub UZEL, který vznikl před dvěma lety s cílem nabídnout příznivcům hraní z řad dospělých a mládeže společný prostor, kde získají přístup ke své oblíbené zábavě i spoluhráčům.

„Od prvního ročníku jsme urazili obrovský kus cesty. Na začátku jsme měli pár her z vlastních sbírek, dnes s námi spolupracují všichni přední čeští vydavatelé her a i zájem veřejnosti stoupá,“ říká předseda klubu Martin Havránek.

Součástí víkendového hraní budou i turnaje ve hrách Team3 a Sabotér: Ztracené doly, které proběhnou pod záštitou společnosti Albi, a turnaj ve hře Takenoko pořádaný ve spolupráci s firmou REXhry. Sobotní program začíná v 10:00 hodin. Více informací k akci naleznou zájemci na facebooku klubu nebo na webových stránkách.

„Klub funguje po celý rok. Setkání máme pravidelně vždy první a třetí neděli v měsíci od 10:00 do 18:00 hodin, a každé druhé a čtvrté pondělí od 17:00 do 21:00 hodin. Deskové hry jsou v Česku momentálně velmi populární, neuplyne týden, aby nějaká novinka nevyšla,“ dodává Martin Havránek.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*