Občané na zastupitelstvu nově mají více prostoru k diskuzi

  •  

Změnu jednacího řádu, která umožňuje občanům opakovaně diskutovat na jednání zastupitelů, dnes schválilo městské zastupitelstvo. Návrh podpořilo 20 z pětatřiceti přítomných zastupitelů.  „Nově je v návrhu zařazeno, že každý zastupitel má právo se věcně, ale bez časového omezení i bez omezení počtu příspěvků, se vyjadřovat k projednávaným bodům,“ řekla předkladatelka návrhu Yveta Tomková s tím, že se to týká i občanů, kteří se mohou vyjádřit nově jak před, tak i po diskuzi zastupitelů.

Podle zastupitelky Karolíny Žákovské se změnou jednacího řádu souvisí i navýšení počtu jednání zastupitelstva. Nový jednací řád vešel v platnost okamžitě.

Se schválením změn měli problém zastupitelé ANO. Vadilo jim, že nový návrh jednacího řádu dostali takzvaně na stůl, a že tedy neměli možnost jej prostudovat a připomínkovat. Protinávrh, aby se rozhodování o změnách jednacího řádu přesunulo na další zastupitelstvo, neprošel.

V bouřlivé diskuzi zastupitelů zazněl i návrh Lukáše Blažeje, aby nový jednací řád obsahoval i možnost on-line jednání zastupitelů, tak jak už to, v době koronaviru, začalo fungovat v některých jiných městech. „Zastupitelé UFO podporují návrh, aby jednání zastupitelstva mohlo být on-line. Je to správná cesta,“ řekl zastupitel Jiří Madar. Zastupitelé se k možnosti on-line schůzí vrátí na svém dalším jednání. Metodika ministerstva vnitra on-line zasedání umožňuje.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*