Obvinění učitele a zastupitele Trmic z drogových deliktů šokovalo Ústí

  •  

V rámci operace Siesta, která proběhla začátkem letošního roku, policisté obvinili sedm lidí. Jde o tři Čechy a čtyři Slováky. Policisté u nich zajistili kilo metamfetaminu a tři kilogramy marihuany. Mezi zadrženými má být i učitel z Trmic, který je zároveň zastupitelem. Politické hnutí Společně pro Trmice už vydalo prohlášení, že věří v nevinu svého člověka.

V Ústí nad Labem obvinění a vzetí do vazby zastupitele Trmic Marcela Cichého ze sdružení Společně pro Trmice vyvolalo mnoho otázek. Sdružení přesto jen na webu Romea.cz upozorňuje na presumpci neviny. Podle starostky obce to ale lidem nestačí.

„Tato informace v podstatě hýbe poslední dny celým městem. Každého to překvapilo, že byl pan Cichý vzat do vazby v souvislosti s drogovým deliktem,“ popisuje situaci ve městě starostka Trmic Jana Oubrechtová z SNK-ED.

Vedle zastupitele je Marcel Cichý také učitelem na trmické základní škole. Ředitelka školy Marie Gottfriedová chce nejdříve počkat na bližší informace z vyšetřování.

„Je to pro mě osobně, podobně jako pro celou školu velmi bolestná záležitost. Nicméně i za této krizové a emocionálně vypjaté situace je nejlepší zachovat klid a rozvahu a vyčkat na bližší informace o průběhu vyšetřování, případně na jeho výsledky,“ říká Marie Gottfriedová s tím, že vyučování na základní škole absence Cichého žádným způsobem neovlivnila.

Marcel Cichý reprezentuje v trmickém zastupitelstvu uskupení Společně pro Trmice. Jeho spolustraník Martin Bajger nechtěl situaci komentovat. Odkázal pouze na tiskové prohlášení trmického sdružení na webu Romea.cz.

Jan Bachorík/ČRo Sever


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*