Obyvatelé končících ubytoven budou demonstrovat

ilustr. obr.
  •  

Obyvatelé dvou ubytoven, které mají koncem června ukončit svůj provoz, budou ve čtvrtek od 17 hodin demonstrovat na Kostelním náměstí v centru Ústí. Romové, kterým vystěhování ze soukromých ubytoven hrozí, nové bydlení nemají a město jim poskytlo jen poradenství.

„Práce sociálních pracovníků si nesmírně vážíme a mají naši podporu. Lidé by měli věřit jim a ne nezodpovědným křiklounům. Město byty nemá a nemůže žádné poskytnout. Byty, na které jsou žádosti a pořadníky, jsou ve správě městských obvodů. Základním předpokladem pro získání takového bytu je bezdlužnost vůči městu, což tito zájemci nesplňují. Dluhy nelze prominout vzhledem k povinnosti spravovat finance s péčí řádného hospodáře. Ale nikdo na ulici zůstat nemusí. Nestalo se tak při povodních, po požárech v případě zřícených domů ani ubytoven, které byly zrušeny již dříve. Naším cílem je, aby bylo v příštích týdnech ubytováno co nejvíce lidí,“ řekl náměstek primátorky Jiří Madar.

V ubytovnách na Střekově a v centru Ústí bydlí celkem 230 lidí, z toho 80 dětí. Majitelem budov je společnost CPI byty. Neziskové organizace varují, že začátkem července můžou bez střechy nad hlavou zůstat celé rodiny a vyzvaly magistrát, aby situaci řešil na úrovni krizového štábu.

„Magistrát je připraven pomoci při mimořádných událostech, což je například požár, povodeň, sesuv půdy. Prostě ohrožení života. Toto ale není mimořádná událost, obyvatelé ubytoven v lednu podepsali smlouvu, která končí 30. června. Proto to za mimořádnou událost nepovažujeme,“ doplňuje Lenka Jaremová z ústeckého magistrátu.

Protestní akci pořádá komunita Na ulici nepůjdeme. „Přijďte všichni, po nás jste na řadě vy,“ stojí na plakátu organizátorů. Zpravodajský server Romea.cz zveřejňuje jejich prohlášení v plném znění.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*