Ocenění za zásah při největším novodobém požáru

  •  

Vedení kraje ocenilo všechny zasahující při rozsáhlém požáru v Národním parku České Švýcarsko.  Pamětní plaketu z rukou hejtmana Jana Schillera převzali zástupci krajských vedení složek IZS, 11 stanic krajských hasičů a zástupci 140 jednotek dobrovolných hasičů. Poděkování putovalo také letecké hasičské službě, Záchranné zdravotnické službě hlavního města Prahy, sponzorům a dárcům, kteří okamžitě a nezištně nabídli svou pomoc a dalším.

Největší lesní požár v historii České republiky vypukl v Národním parku České Švýcarsko v neděli 24. července 2022 v ranních hodinách v nepřístupném terénu. Kvůli silnému větru se rychle šířil, vzhledem k umístění bylo jasné, že se na místo obtížně dostane technika, že bude třeba zapojit lezce a leteckou techniku. Kvůli padajícím stromům byl zásah značně nebezpečný pro zasahující hasiče.

Evakuováno muselo být 532 osob, nakonec byly zničeny, a v tomto případě se dá mluvit o štěstí, jen 3 domy. Do 12. srpna, kdy byl požár likvidován, se na místě zásahu vystřídalo více jak 6 300 hasičů z řad profesionálních i dobrovolných jednotek a více jak 400 kusů techniky. Plocha, na které proběhl hasební zásah, byla přes 1 100 hektarů.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*