Od prázdnin čekejte novinky v MHD

Foto: Město Ústí n.L.
  •  

Cestující ústeckou městskou dopravou se musí od 1. července připravit na řadu novinek a změn.

„Dochází k přesměrování linky číslo 57 z Mojžíře na Klíše. Zruší se linka 52, kterou nahradí linka 61, která pojede z konečné Severní Terasa ke Globusu,“ říká náměstek ředitele dopravního podniku Roman Pospíšil a dodává, že více spojů sedmadvacítky bude zajíždět do ulice Za Válcovnou a oblasti Předlice Kolonie. Tato linka bude ještě nově zajíždět ke Kauflandu na Klíši.

Další změny přijdou od 1. září, to je v plánu prodloužení vybraných spojů pětky na sídliště Pod  Vyhlídkou. Výše jízdného se tyto změny nedotknou.

 

Co se pro cestující změní od 1. července:

Na autobusových linkách:

Linka č. 27– dojde ke změně trasy linky, nově bude obsluhovat zastávku Kaufland na Klíši

Linky číslo 2, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 23, 41, 42 zůstávají beze změny.

Na trolejbusových linkách:

Linka č. 52 – bude zcela zrušena a nově nahrazena linkou č. 61

Linka č. 53 – prodlouže na ze zastávky Mírová až na konečnou Severní Terasa

Linka č. 55 – zkrácena na zastávku Mírová (dříve jezdila na konečnou Severní Terasa)

Linka č. 57 – nově pojede z Mojžíře přes Mírové náměstí na Klíši

Linka č. 59 – v odpoledních hodinách dojde ke zkrácení linky z Klíše pouze na Mírové náměstí

Linka č. 61 – nová linka, která bude zajišťovat dopravu v úseku Severní Terasa – Malátova – Mírové náměstí – Globus – Staré Předlice. Každý druhý spoj bude zajišťovat obsluhu ze Severní Terasy ke Globusu. Ostatní spoje budou končit u Divadla s možným přestupem na linku č. 62 ke Globusu.

Linka č. 62 – každý druhý spoj bude zajišťovat přímé spojení ze zastávky Karla IV. ke Globusu. Ostatní spoje budou končit u Divadla s možným přestupem na linku 61 ke Globusu.

Linky číslo 43, 46, 51, 54, 56, 58, 60 zůstávají beze změny


  •  

5 komentářů on Od prázdnin čekejte novinky v MHD

  1. Škoda. Doufala jsem, že se 60 vrátí do předešlých let. Kruháč je už v Předlicích hotový (nepochopila jsem Vaši výmluvu na tento kruháč, když nastala změna) a 60-ka jezdí ráno pořád blbě. Nestíhám Petrovický spoj do práce v ranních hodinách o víkendu. Díky tomu vstávám v 5h a to pracuji od 8h.

  2. jaký důvod má změna linek 53 + 55 – z jakého důvodu nemohou obě linky končit ve stanici Severní Terasa????

  3. Protože by se tam ve špičku ty trolejbusy nevešly. Obvykle tam stávají od každé linky 2 až 3 vozidla + 1 autobus co jezdí z Teplic a to je až příliš na tak malou smyčku.

  4. Dobrý den.Jsem velice nemile překvapena zjištěním, že rušíte spoj 52!Jako by nestačilo,že na Terasu jezdí o vikendu pouze 55. Spoj 52 jednou za hodinu.Uz to mi přišlo jako výsměch.Nevidím důvod, proč by 52 stále nemohla spojovat Terasu s Klíší!!!Jak jsem se dočetla budete přesměrovávat linky z Mojříže, z Předlic, Pod Vyhlídku – tak aby bylo přímé spojení a nebo navýšení spoje. Terasa je jedno velké sídliště a bydlí tady hodně lidí. Proto tady NEBUDE ani jeden přímý spoj.Dovoluji si tvrdit,že na Tesase máte o hodně víc platících zákazníků než právě v lokalitách,které chcete tak výborně zasaturovat spojením MHD.

  5. Dobrý den, velice mě zarazilo, proč chcete zrušit spoj 52. Už takhle byly velké časové rozestupy mezi spoji a o víkendu, či prázdninách to byl jediný spoj na Klíše.Ráno jel až od 8h a jen na Mírové náměstí.
    Vůbec nemyslíte na slušné, denně do práce dojíždějící lidi.Je smutné, že místo toho, aby jste omezili v centru města dopravu auty, tak to teď bude zcela opačně. Také si myslím, že na trase tohoto spoje máte samé slušné, platící pasažéry.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*