Oddělení paliativní péče pečuje o ty, kteří se už neuzdraví

Foto: KZ
  •  

Zachovat kvalitu života pacienta, respektovat a chránit jeho důstojnost, léčit příznaky spojené s nevyléčitelnou nemocí a snažit se vytvořit podmínky pro to, aby mohl tuto fázi života pacient prožít ve vlídném prostředí a společnosti své rodiny a přátel. Pacientům vyžadujícím takou péči slouží nové oddělení paliativní medicíny v Masarykově nemocnici.

„Oddělení se nachází ve 3. nadzemním podlaží budovy T. K dispozici je osm lůžek na čtyřech dvoulůžkových pokojích. Lůžka jsou určena pro dospělé pacienty s onkologickou i neonkologickou diagnózou v terminálním stádiu onemocnění. Jedná se o lůžka určená k akutnímu přijetí destabilizovaných paliativních pacientů. Jejich hospitalizace slouží k nastavení symptomové léčby, komunikaci s pacientem a rodinou ohledně plánu další péče, eventuálně vyčkání pacienta do termínu překladu do lůžkového hospice nebo jiného zařízení, či předání pacienta do péče rodiny za podpory mobilního hospice,“ vysvětlila primářka Jana Dušánková.

Lůžka paliativní péče jsou určena pacientům s nevyléčitelným onemocněním v pokročilém stadiu, jejichž situace vyžaduje intenzivní podporu specializovaného multidisciplinárního týmu a přesahuje možnosti ambulantní péče. „Vzhledem k tomu, že v Ústeckém kraji jsou dostupné dva lůžkové hospice, není cílem paliativního oddělení v Masarykově nemocnici poskytovat dlouhodobou hospicovou péči,“ dodala primářka Dušánková.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*