Odstrašující případy: O Velikonocích dávejte pozor na silnicích

  •  

O velikonočním prodlouženém víkendu každoročně policie narazí na opilé řidiče za volantem. Pojišťovny varují, že takový řidiči neriskují jen pokutu, zákaz řízení či pobyt ve vězení, ale případná autonehoda řidiče může zadlužit na celý život.

Vystavuje se totiž riziku náhrady všech způsobených škod, které jako opilý řidič zaviníte. Pojišťovna sice škodu poškozeným z povinného ručení uhradí, toto vyplacené pojistné plnění však bude po řidiči, jako viníkovi nehody, vymáhat zpět. Cena jednoho piva po nedělním obědě se tak může snadno vyšplhat na desetitisíce korun.

Podívejte se na odstrašující příběhy, které v poslední době řešila Česká pojišťovna.

Desetistupňové pivo za 70 000 korun
Účet v hodnotě bezmála 600 000 korun si vystavil řidič, který nedal na vyznačeném přechodu přednost chodkyni a způsobil jí tak mnohočetné zlomeniny. Náhrada škody, kterou pojišťovna vyplatila za zdravotní péči zraněné paní, se vyšplhala na částku 560 000 Kč. Rozbor krve prokázal, že řidič před jízdou vypil takové množství alkoholu, které odpovídá přibližně osmi desetistupňovým pivům. Neukázněného motoristu tedy přišel jeden půllitr na 70 000 korun. Vedle dluhu, který bude řidič dlouho splácet, si z této své eskapády odnesl také nepodmíněný trest v délce dvanácti měsíců.

 

Dvanáctistupňové pivo za 67 000 korun
Ano, na tolik vyšla jedna „dvanáctka“ třicetiletého muže. V opilosti totiž nezvládl včas zastavit svou Fabii a zezadu narazil do luxusního automobilu, který stál na křižovatce a čekal na zelenou. Přestože nešlo o vážnou nehodu a naštěstí to odnesly jen „plechy“, škoda na limuzíně se vyšplhala na 470 000 korun. Přivolaná policejní hlídka naměřila mladému muži v krvi množství alkoholu odpovídající zhruba sedmi dvanáctistupňovým pivům. Nezodpovědného řidiče tedy čeká splácení bezmála půlmilionového dluhu, za který by sám mohl koupit například nový automobil.

„Přes veškeré osvětové i odstrašující kampaně řidiči i nadále sedají za volant opilí,“ uvedla mluvčí České pojišťovny Ivana Buriánková . Česká pojišťovna podle ní tak ročně řeší zhruba tisícovku případů, ve kterých hrají roli alkohol či jiné omamné látky. „Smutnou rekordmankou poslední doby je mladá řidička, která po vypití sklenky vína a malé slivovice způsobila dopravní nehodu, při níž vážně zranila chodce. Náklady spojené s léčením poškozeného, bolestným, ztížením společenského uplatnění a ztrátou výdělku se vyšplhaly na více než 23 000 000 korun,“ dodala mluvčí.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*