Operatéři předvedli resekci ledviny na robotu

  •  

Tým zdravotníků Kliniky urologie a robotické chirurgie Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem ve čtvrtek 22. října provedl v přímém přenosu resekci ledviny.

Operace byla online přenesena na 61. výroční konferenci České urologické společnosti ČLS JEP v Olomouci. Více jak osm set účastníků akce mělo možnost sledovat sekundu po sekundě ústecké špičkové pracoviště.

Podle Jana Schramla, přednosty Kliniky urologie a robotické chirurgie, byl přenos unikátní. Dva operační týmy na dvou nejnovějších přístrojích, ve dvou nemocnicích, v různých městech, provedly stejnou operaci resekci tumoru ledviny. „Tým ústecké kliniky operoval roboticky pod mým vedením na nejnovějším systému da Vinci Xi. Operatéři z Urologické kliniky Fakultní nemocnice v Plzni provedli resekci pod vedením Milana Hory laparoskopicky na nejnovější 3D technologii Olympus. Účastníci výroční konference tak měli živě možnost porovnání robotické a laparoskopické operace,“ řekl Jan Schraml.„Je pro nás ctí, že byla vybrána naše klinika, které se tak v rámci výroční urologické konference, jíž se zúčastnili lékaři nejen z České republiky, ale také Slovenska, prezentovala svou práci v robotické chirurgii,“ dodal.

Klinika urologie a robotické chirurgie od dubna letošního roku disponuje nejnovějším typem robotického systému da Vinci Xi. Díky dvěma konzolím, které systém má, se od září letošního roku v novém školícím centru zdokonalují ve svých dovednostech týmy operatérů nejen z České republiky, ale také východní Evropy.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*