Opozici se nelíbí dopsání oslovovaných firem

  •  

Opoziční hnutí Vaše Ústí obvinilo náměstka primátorky Jiřího Madara (UFO) z porušení směrnice města o zakázkách, protože při poptávání firem na opravu podlahy kulturního domu na seznam připsal další tři společnosti. Obvinění náměstek odmítl, naopak tvrdí, že tak chtěl rozšířit počet firem v soutěži a snížit cenu. Ani jedna z jím navrhovaných firem v soutěži neuspěla.

Podle dokumentů, které Vaše Ústí získalo, chtělo Kulturní středisko města oslovit tři firmy. Na papír náměstek Madar připsal tři další firmy a osloveno jich tak bylo šest. Podle hnutí to dělat neměl. „Oslovování firem je v kompetenci ředitele organizace nikoli náměstka,“ upozornila zastupitelka Yveta Tomková. Podle hnutí, v jehož čele stojí, mohl náměstek Madar požadovat oslovení více firem, ale nemohl tam připisovat konkrétní jména. Tvrdí, že jedna z firem byla propojena s náměstkovým hnutím UFO.

„Materiál je snůškou domněnek, nepřesností a lží a nepodává žádnou, natož bezprecedentní informaci pro obyvatele města. Vaše Ústí si například plete UFO s ODS,“ uvedl náměstek Madar. Upozornil, že zakázku nevyhrála ani jedna z firem, kterou na dokument připsal, ale jiná společnost, která se nakonec přihlásila sama a nabídla nejnižší cenu. „Je to naopak absolutní transparentnost a maximální snížení ceny podle rozpočtu. Rozšiřování seznamů firem k oslovení do soutěží vede k větší konkurenci a snížení nákladů na zakázky. Nevím, co na tom Vaše Ústí vidí za bezprecedentní, možná jsme někoho, kdo měl na zakázce zájem, zásahem do výhodných vazeb vyvedli z míry,“ prohlásil.

Opoziční zastupitelé chtějí, aby náměstek Madar odešel z funkce, bod nadnesou 5. dubna na jednání zastupitelstva. Zastupitel Martin Mata uvedl, že jde 11. dubna na výslech na policii kvůli kauze Ústecké Vánoce. Dokumenty prý při něm policii předá. Madar naopak dodal, že proti hnutí Vaše Ústí zváží právní kroky, protože tvrzení považuje za pomluvu.

Vaše Ústí také kritizuje město, že se nemůže dostat k dokumentům radnice a příspěvkových organizací, protože jsou označené za interní dokumenty. Proti postupu se bude odvolávat, postup považují za chybný. Zastupitelé se informace také pokusí získat z pozice své funkce.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*