Opravy opěrné zdi svahu na Čertovce jsou v plném proudu

  •  

Na opěrné zdi svahu Čertovka se musí vyměnit kotevní systém a nutná je i oprava poškozené klenby.  Během let postupně docházelo vlivem přírodních živlů k viditelným změnám na konstrukci opěrné zdi.

„V některých klenbách opěrné zdi se začínalo objevovat narušení a kotevní systém začínal být trvale přetěžován. Na základě pravidelného monitoringu bylo vydáno doporučení provést sanační práce celého svahu, opravu kotev a mimo jiné vyztužit porušené klenby opěrné zdi,“ vysvětluje mluvčí města Romana Macová.

Stavba je členěna na 3 stavební objekty – kotvení zdi, vyztužení skořepin a monitoring. „V květnu a v červnu proběhly přípravné práce, zajištění staveniště a odstranění hlav na starých kotvách, které jsou nevyhovující a dlouhodobě neudržitelné. V polovině července bylo pak zahájeno budování dvaadvaceti nových kotev, které se umístí co nejblíže původním kotvám,“ doplňuje Macová.

Opravy jsou spolufinancovány Evropskou unií a celková cena je 10,7 milionů korun. Hotovo by mělo být nejpozději do konce října.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*