Oslavy republiky v Ústí

  •  

Ani v Ústí nebudou chybět akce k výročí republiky „Oslavy 100. výročí vzniku ČSR v Ústí nad Labem“ budou na Lidickém náměstí 11. prosince od 13:00 do 17:30 hodin.

Už od 11:00 si budete moci dopřát netradiční oběd z doby první republiky – na náměstí bude i dobová kuchyně.

Program oslav je připraven opravdu pestrý. Chybět nebude staročeská kapela, medvědář Eda, cirkus Berto, panoptikum pana Vrány, kejklíř, soutěže pro děti z doby našich babiček a prababiček. Ve spolupráci s Muzeem města je připravena i rekonstrukce dobových událostí a odhalení pamětní desky prvního československého armádního velitelství.

„V současné době bude k vidění výstava Republika československá 1918-1939 na Mírovém náměstí, která začíná 29. října. Dále pak odhalení pamětních desek Jaroslava Brodského a Jaroslava Klemeše, obě v Brné. Muzeum města připravuje výstavu Schichtova epopej, kdy vernisáž bude 27. listopadu,“ popisuje mluvčí města Romana Macová.

Archiv města Ústí nad Labem připravil k výročí obsazení města Kalendárium 1918. Jedná se o publikaci, v níž je den za dnem popsán život ve městě. Bude obsahovat dosud neznámé zdroje a bohatý obrazový doprovod. Slavnostní představení nové knihy proběhne v rámci oslav 11. prosince.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*