Pátrání po Míše policie odložila, ale má další svědky

  •  

Případ pohřešované dvanáctileté Míši z Ústí nad Labem policie odložila. Uvedli to kriminalisté na dnešní tiskové konferenci. Nepodařilo se zjistit dostatek informací, které by vedly k zahájení trestního řízení.

Policie v současné době neví, kde se Michaela Patricie Muzikářová nachází, proto případ odložila. Jediným podezřelým je přítel matky Otakar S, který ale spáchal sebevraždu. Dívka je však stále vedena v policejní databázi jako hledaná osoba.

„Případ jsme odložili, pátrali jsme po dívce od ledna. Nepodařilo se zjistit žádné skutečnosti k zahájení trestního stíhání konkrétní osoby. Neznamená to však, že se tím nebudeme dále zabývat.,“ řekl náměstek krajského ředitele Zbyněk Dvořák. Policie má aktuálně dva poznatky svědků ohledně možného výskytu Míši, které prověřuje.

Policie od první chvíle pracovala se třemi vyšetřovacími verzemi: dívku usmrtila osoba blízká, děvče z vlastní vůle nedošlo do školy a uteklo nebo se stala obětí trestného činu cizí osoby. „Partner matky dívky byl prověřován se zmizením Míši Muzikářové. Do doby, než spáchal sebevraždu, jsme však neměli dostatek důkazů k jeho obvinění. Žádnou další osobu, kterou bychom podezřívali, v současnosti nemáme,“ uvedl kriminalista Martin Charvát. Muže 30. ledna v obci Čeminy na Plzeňsku našla policie oběšeného.

Matka dívky nahlásila její zmizení 11. ledna 2017 navečer. Podle prvotních informací, dívka ten den ráno nedorazila do školy, ale mohla se ztratit i dříve. K nalezení dívky nevedly ani rozsáhlé pátrací akce. V případu policie vyslechla asi tisícovku osob. Kromě okolí jejího bydliště policie prohledávala lesy v severní části Plzeňského kraje, k nimž měl Otakar S. vztah.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*