Peníze pro obvody, investice, příjmy … Ústí debatuje o rozpočtu

  •  

Vedení města Ústí nad Labem naplánovalo v rozpočtu na příští rok přibližně čtvrtmiliardový schodek. Ten chce pokrýt z rezerv a letos nevyčerpaných peněz. Opozice kritizuje plánovaný rozpočet města a to proto, že je v něm údajně málo peněz pro obvody.

Primátorka města Věra Nechybová chce i nadále pokračovat v započaté praxi, kdy obvody dotační peníze na jednotlivé účely většinou dostaly. Obvody, ale chtějí větší jistotu, že můžou některé aktivity připravit.

Vedení města plánuje investice zhruba 400 milionů korun, z toho cca 35 milionů korun půjde na opravy silnic, další peníze pak na akce, které budou přesunuté z tohoto roku, což je např. rekonstrukce koupaliště na Klíši. Dále chce město připravit projekt víceúčelové haly mezi fotbalovým a zimním stadionem za skoro 5 milionů korun. Víceúčelová hala by měla mít další ledovou plochu, která by pokryla potřeby hokejistů, krasobruslařů i veřejnosti.

Tyto investice by město Ústí nad Labem neměly neúměrně finančně zatížit. Přesto někteří opoziční zastupitelé namítají, že stejně jako v loňském roce jsou i letos jsou příjmy v návrhu rozpočtu podhodnocené.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*