Placená zóna parkování u kampusu se nelíbí místním, sepsali petici

  •  

Bezplatné parkování v blízkosti univerzitního kampusu končí. Vznikly tam modré zóny. Ti, co tam nebydlí, budou moct odstavit auto ve fialových zónách a zaplatit v automatu. Místní obyvatelé si můžou koupit rezidentní karty.

Proti tomuto záměru vznikla petice, ve které autoři požadují zrušení rezidentního systému parkování. „Toto nařízení totiž nevytvoří nová parkovací místa, ale jen přinese do městské kasy více peněz za nic, protože místní nemají kde parkovat, i když jsou školy o prázdninách zavřené. Přijďte se sem podívat každý den v podvečer. Všechny ulice jsou plné a to zde nejsou studenti,“ píše se kromě jiného v petici, kterou už podepsalo více než 300 lidí.

Zatím bylo zakoupeno 181 karet a z toho je pět pro druhé vozidlo. Petici s autory projedná vedení města. „Petici jsem zavnímal a pozval petenty na úřad, abychom věc projednali,“ řekl náměstek primátora Martin Hausenblas.

Vedení města chce zhruba po půl roce situaci vyhodnotit a případně upravit podmínky parkování. „Město ale slouží primárně lidem, nikoli autům,“ vysvětlil primátor Petr Nedvědický.

Cena rezidentní karty pro jednu domácnost je 1 200 korun za první vozidlo, 6 000 korun za druhé a 15 000 korun za třetí a další vozidlo. Rezidenční stání se týká ulic Palachova, Pasteurova a Resslovy ulice ke křižovatce s Bezručovou ulicí. Dále ulic Thomayerova, U Nemocnice a České mládeže mezi ulicemi Resslova a Palachova.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*