Plavci z Ústí na mistrovství republiky

  •  

Mistrovství České republiky družstev v plavání je již minulostí. V českobudějovické padesátce si dalo dostaveníčko 16 nejlepších týmů naší země, ty se kvalifikovaly z krajských kol do 1. a 2. ligy.

Muži a ženy Ústecké akademie plaveckých sportů startovali v 1. lize, kde se sešlo osm nejlepších týmů. Ústečáci v obou případech obsadili sedmou příčku. U žen se jedná o historicky nejlepší umístění ústeckých plavkyň a o tento úspěšný zápis se zasloužily Daryna Nabojčenko, Anna Plíhalová, Štěpánka Kořánová, Markéta Fišerová, Lucie Kroutilová, Isabella Anna Štréblová a nejmladší členka týmů Barbora Eckertová.

Muži bohužel nenaplnili své ambice obhájit loňské 4. místo z Pardubic a obsadili těsně za Bohemians Praha sedmou pozici. Muži startovali ve složení Jan Šefl, který zvítězil ve svých disciplínách, 50 volný způsob a 100 metrů motýlkem, Tomáš Loněk, Semen Dunaiev, Vojtěch Matula, Radek Grupáč, Vojtěch Janeček, Filip Sonnenberg, Jakub Beca, Matěj Holka a Marek Brázda. V mužích získali mistrovský titul SC Pardubice a v ženách KPS Ostrava.

Hned v sobotu odjíždí do Jablonce na další plavecký mítink padesát mladších a starších žáků, a společně s juniory budou usilovat o co nejlepší časy. Tento závod bude brán jako kvalifikace na blížící se mistrovství České republiky juniorů ve Zlíně.

Roman Eckrt, Ústecká akademie plaveckých sportů


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*