Plavci z Ústí zase úspěšní

Foto: Fb Ústecká akademie plaveckých sportů
  •  

Uplynulý víkend se konaly v Mladé Boleslavi, Kopřivnici a Prostějově žákovské mistrovství České republiky. České šampionáty vyšly našim mladým akademikům skvěle a vylovili celkem šestnáct mistrovských medailí, čtyři mistrovské tituly, osm stříbrných a čtyři bronzové kovy.

V prostějovské pětadvacítce si nejlépe vedl náš dvanáctiletý Matyáš Ryšánek, který získal dva tituly Mistra České republiky v distancích 100 metrů prsa, 50 metrů volný způsobem a k tomu přidal dvě stříbrné medaile na tratích 100 metrů polohový závod a 200 metrů prsa.

Další tři stříbrné kovy pro ústecký klub vyplavala štafetová kvarteta na 4×50 polohově chlapci ve složení Petr Herink, Vojtěch Šára, Matyáš Ryšánek, Petr Hajšman a v mixových štafetách na 4×50 polohově a 4×50 volným způsobem se o úspěch zasloužili Petr Herink, Matyáš Ryšánek, Lucie Kroutilová a Isabella Anna Štréblová.

Třináctileté žactvo v Kopřivnici také nezahálelo a připsalo si na účet Ústecké akademie další dva mistrovské tituly. O jeden se postarala senzačně Štěpánka Kořánová, která zvítězila na trati 100 metrů znak a stříbrnou medaili přidala na dvojnásobné trati.

Druhý titul přidalo kvarteto ve štafetě 4×50 polohově mix ve složení Štěpánka Kořánová, Darina Budínská, Matěj Holka, Daniel Starý a ve stejném složení ve štafetě 4×50 volným způsobem mix si naši borci připsali další stříbrnou příčku.

Ve dvou případech si bronzové medaile na krk nechali pověsit naši kluci ze štafet 4×50 polohově a 4×50 volným způsobem. O tento úspěch se zasloužili Mikuláš Koblížek, Matěj Holka, Daniel Starý a Václav Hromas.

Medailovou sbírku mistrovských medailí doplnila v Mladé Boleslavi naše nejzkušenější žákovská závodnice, juniorská česká reprezentantka Markéta Fišerová, která získala stříbrnou příčku na trati 100 metrů prsa a k tomu přidala dvě bronzové medaile na 100 a 200 metrů polohový závod.

Gratulujeme všem úspěšným svěřencům trenéra Romana Eckerta a Ondry Kubínka a teď již budeme držet pěsti v nadcházejících dnech našim nejzkušenějším borcům, kteří ve středu míří do Plzně, kde se od čtvrtka do neděle na slovanské pětadvacítce bude konat vrchol zimní plavecké sezóny v podobě mistrovství České republiky dorostenců a seniorů. Držíme naší početné výpravě, celkem 22 plavců pěsti, přejeme štěstí a ať to taky párkrát cinkne.

Ústecká akademie plaveckých sportů


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*