Po jedenácti letech se do Krásného Března vrátila policejní služebna

  •  

V Krásném Březně vznikla nová policejní služebna. Policie se do exponované a problematické čtvrti vrací po 11 letech. Sídlit bude v obecním objektu ve Vojanově ulici, přímo uprostřed sídliště. „Plníme slib, který jsme obyvatelům dali a vracíme policii do Krásného Března. Bezpečnost a pořádek jsou našimi prioritami, proto jsme o služebnu usilovali,“ říká starostka neštěmického obvodu Yveta Tomková.

Nově zrekonstruovaná budova sloužila původně jako školka, naposledy ji měl v nájmu provozovatel restaurace. Zhotovitel prací vyšel z otevřeného výběrového řízení, opravy stály 30 milionů korun a zahrnovaly nejen kompletní rekonstrukci budovy jako takové, ale i rekonstrukce okolních komunikací, aby plnily veškeré požadavky. „S policií jsme úzce spolupracovali od první čárky ve studii přes projektovou dokumentaci až po rekonstrukci jako takovou. Vše je uzpůsobené jejím požadavkům,“ doplňuje starostka Yveta Tomková s tím, že celý projekt od nápadu, přes zpracování studie, náročné projektové dokumentace a rekonstrukce trval přibližně tři roky, což je na ústecké poměry velmi rychlé.

Služebna patří k nejmodernějším, které Policie ČR v České republice má. Policie bude v budově v nájmu, podobně jako u služebny na okraji Mojžíře, která slouží i pár set metrů vzdáleným Neštěmicím. „I služebnu v Mojžíři jsme v minulých letech opravili, aby měla policie odpovídající zázemí,“ doplnila starostka Tomková.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*