Po liščí stopě v ústecké zoo

Zdroj: Zoo Ústí nad Labem
  •  

Ústecká zoologická zahrada bude v sobotu opět patřit skautům. „21. května se koná již 12. ročník akce Po liščí stopě, která se s naší zoo pojí od roku 2007. Pořádající organizací je Junák – svaz skautů a skautek ČR, středisko Ústí nad Labem, kdy se její členové postarají nejen o obsluhu 14 stanovišť a o program pro své kamarády z ostatních středisek ČR, ale i o všechny dětské návštěvníky, kteří v tento den do zoo zavítají,“ popisuje tisková mluvčí zoo Věra Vrabcová. „Na jednotlivých stanovištích se děti mohou zapojit do her, soutěží, poznávaček a různých dovedností, které jsou běžnou náplní skautských schůzek a celého dění. Není třeba dodávat, že tyto aktivity se úzce dotýkají vztahu k přírodě, úctě ke všemu živému, pěstování zdravého ducha i zdravého těla,“ dodává.

„Soutěžit je možné již od 10.00 hodin, přičemž start (a tedy i vyzvednutí soutěžního tiketu) je letos připraven u spodního i horního vchodu do zoo. Soutěžní stezka je rozmístěna po celém areálu zoologické zahrady. Na stanovištích lze úkoly plnit zhruba do 15.00 hodin, aby si děti mohly nejpozději v 16.00 hodin vyzvednout zaslouženou odměnu v podobě sladkostí či upomínkových předmětů se zvířecí tématikou a dalších materiálů, ale pozor, pouze u spodního vchodu,“ vysvětluje kolegyně Nikola Roštejnská.

Návštěvu zoo mohou zpříjemnit i předváděcí akce se zvířaty, které probíhají v průběhu celého dne, jako je např. krmení tuleňů, orangutanů či surikat, medový strom pro malajské medvědy, cvičení slonů a další. V provozu bude i oblíbený Zoovláček, který přepravuje návštěvníky do horní části zoo a jehož jízdu si užívají především děti. Při procházce zoologickou zahradou najdou děti spoustu zábavy na dětských hřištích a v různých koutcích, dospělí mohou tato místa využít k zastavení a odpočinku. V celé zoo jsou u řady expozic interaktivní vzdělávací prvky, na kterých se malí i velcí návštěvníci dozví řadu zajímavých informací. Občerstvení naleznou ve všech částech zoologické zahrady – dole je k dispozici občerstvení Savanka či restaurace Savana, uprostřed areálu poblíž pavilonu exotária je prodejna Pueblo a v horní části zoo najdou restauraci Koliba a cukrárnu U geparda. Při odchodu si na památku mohou zakoupit některý ze suvenýrů z široké nabídky v prodejně Sepilok, která se nachází poblíž spodního vchodu. Na všech WC jsou k dispozici přebalovací koutky pro maminky s malými dětmi, pro které je zoo častým cílem návštěv.

Po_lisci_stope_2016

Zdroj: Zoo Ústí nad Labem


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*