Podle PRO! Ústí je situace kolem náměstkyně Bohuňkové pouze zástupný problém

  •  

Podle PRO! Ústí je situace kolem náměstkyně Jany Bohuňkové a Klubu pro 3 generace a je pouze zástupný problém, který odvádí pozornost od podstatných věcí v našem městě.

Ve středu 8. dubna ráno primátor Josef Zikmund z ANO zveřejnil stanovisko zastupitelů, že soukromé aktivity Bohuňkové nebudou komentovat. Odpoledne vyjádření změnil – řekl, že podle některých zastupitelů za ANO Jana Bohuňková nepracuje dobře.

Ke stejnému požadavku ANO jasně vyjádřilo už 1. dubna a na svém stanovisku nehodlá nic měnit. Bohuňková přesto nabídla svoji rezignaci a to zejména proto, aby neohrozila koalici. „Ztrácím už přehled, jaký je aktuální požadavek ANO. Nestálé postoje našeho koaličního partnera v nás nahlodávají důvěru, jakou bychom v tak důležitém svazku očekávali.“ Uvedl k požadavkům Martin Krsek, zastupitel PRO! Ústí.

Vedení strany celou situaci vyhodnocuje jako nedorozumění, které je způsobeno přetrvávající neexistencí koaličního zastupitelského klubu ANO & PRO! Ústí, na jehož půdě by měla probíhat přirozená komunikace mezi všemi zastupiteli koalice. Nekomunikací vzniká prostor přesně pro podobné pseudokauzy, domněnky a nedorozumění. Důsledkem nekomunikace je pak nejednotnost hlasování na předchozím jednání zastupitelstva města, kterého si nešlo nepovšimnout.

Podle strany je s ohledem na velmi složitou finanční situaci města je politicky neprofesionální věnovat další pozornost podobným banálním a zejména osobním kauzám, které pouze blokují koalici v práci. PRO! Ústí požádalo o další jednání s koaličním partnerem, které je naplánováno na pondělí 13. dubna. Zásadní je nastavení kvalitní komunikace v rámci koalice tak, aby nás podobné situace již dále neoslabovaly.

Čtěte také:

Ústecké hnutí ANO 2011 vyzvalo PRO! Ústí k přehodnocení práce náměstkyně Bohuňkové

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*