Policejní hlídky kontrolují řidiče na příjezdu do Ústí

Kvůli pochodu stovek extrémistů, kteří se chystají na 1.máje do Ústí nad Labem, policie už nyní kontroluje příjezdy do města. Hlídky jsou například v Trmicích nebo Předlicích.

Pochod do Ústí svolala Dělnická strana sociální spravedlnosti. Na Mírovém náměstí od 11 hodin začíná její ohlášený mítink, pochod by měl začít kolem 14 hodiny a projde ulicemi Revoluční, Panská, Špitálské náměstí, Pařížská, Dlouhá, Haltonská a zpět na Mírové náměstí. Kromě toho se na různých místech ve městě konají další shromáždění u příležitosti oslav 1. máje.

„Jsme v kontaktu s organizátory shromáždění a v současné době monitorujeme situaci. Připravovaná opatření přizpůsobíme aktuálním poznatkům o průběhu akce a počtu účastníků tak, abychom zajistili klidný průběh akce,“ uvedla mluvčí policie Šárka Poláčková. Na pořádek a klid budou dohlížet policisté z pořádkové služby, do opatření budou zapojeni i kriminalisté, dopravní policisté, antikonfliktní tým, cizinecká policie, psovodi a další, připraveni budou policisté z pořádkových jednotek. K posílení bezpečnostního opatření budou k dispozici také pořádkové jednotky z Libereckého kraje a Prahy.

„V průběhu policejního opatření bude přítomno cca 10 policistů pořádkové služby z Drážďan. Působit budou zejména jako pozorovatelé, případně pomáhat při komunikaci s německy mluvícími účastníky,“ dodala mluvčí.  Policie podle ní nechce nijak zasahovat proti pokojným pochodům a shromážděním občanů. „Pokud však během těchto akcí dojde k páchání přestupků nebo trestných činů, a to zejména s rasovým podtextem, budeme připraveni okamžitě nekompromisně zasáhnout,“ zdůraznila Poláčková.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*