Policejní hlídky kontrolují řidiče na příjezdu do Ústí

  •  

Kvůli pochodu stovek extrémistů, kteří se chystají na 1.máje do Ústí nad Labem, policie už nyní kontroluje příjezdy do města. Hlídky jsou například v Trmicích nebo Předlicích.

Pochod do Ústí svolala Dělnická strana sociální spravedlnosti. Na Mírovém náměstí od 11 hodin začíná její ohlášený mítink, pochod by měl začít kolem 14 hodiny a projde ulicemi Revoluční, Panská, Špitálské náměstí, Pařížská, Dlouhá, Haltonská a zpět na Mírové náměstí. Kromě toho se na různých místech ve městě konají další shromáždění u příležitosti oslav 1. máje.

„Jsme v kontaktu s organizátory shromáždění a v současné době monitorujeme situaci. Připravovaná opatření přizpůsobíme aktuálním poznatkům o průběhu akce a počtu účastníků tak, abychom zajistili klidný průběh akce,“ uvedla mluvčí policie Šárka Poláčková. Na pořádek a klid budou dohlížet policisté z pořádkové služby, do opatření budou zapojeni i kriminalisté, dopravní policisté, antikonfliktní tým, cizinecká policie, psovodi a další, připraveni budou policisté z pořádkových jednotek. K posílení bezpečnostního opatření budou k dispozici také pořádkové jednotky z Libereckého kraje a Prahy.

„V průběhu policejního opatření bude přítomno cca 10 policistů pořádkové služby z Drážďan. Působit budou zejména jako pozorovatelé, případně pomáhat při komunikaci s německy mluvícími účastníky,“ dodala mluvčí.  Policie podle ní nechce nijak zasahovat proti pokojným pochodům a shromážděním občanů. „Pokud však během těchto akcí dojde k páchání přestupků nebo trestných činů, a to zejména s rasovým podtextem, budeme připraveni okamžitě nekompromisně zasáhnout,“ zdůraznila Poláčková.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*