Policie objasnila po třech letech brutální napadení

  •  

Ústečtí kriminalisté po třech letech obvinili muže z brutálního napadení, za které mu hrozí až desetiletý trest.

Podle policejní mluvčí Veroniky Hyšplerové k události došlo na konci roku 2017 ve večerních hodinách v ulici České Mládeže. Neznámý muž přistoupil zezadu k ženě jdoucí a kovovou tyčí jí udeřil přes hlavu.

„Žena utrpěla vážné zranění a musela být hospitalizována v nemocnici. Policisté ihned začali intenzivně pátrat po pachateli tohoto brutálního útoku. K pátrání byla za pomoci zveřejněného záznamu z kamerového systému využita i média, ale bohužel vše s negativním výsledkem.“

K dopadení pachatele kriminalisty dovedla náhoda. Všimli si, že muž, kterého vyslýchali minulý týden, měl na sobě podobnou mikinu jako pachatel před třemi lety. Během výslechu se dostali k muži, který odpovídal popisem pachateli brutálního napadení.

Kriminalisté si pro podezřelého ihned dojeli, ten se přiznal a sdělil i motiv napadení. „Ženu napadl na objednávku. Napadení totiž předcházel incident, ke kterému došlo v místním obchodě, kde napadená žena pracovala. V obchodě se dostala do slovního konfliktu s mužem a ženou. Tento pár následně oslovil podezřelého před obchodem, zda si nechce vydělat 2 tisíce korun. Dali mu kovovou tyč a ukázali ženu. Pachatel pod vidinou odměny 2 tisíc korun ženu napadl,“ dodává policejní mluvčí.

V současné době devětadvacetiletý muž čelí obvinění z trestného činu Těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, a hrozí mu trest odnětí svobody až do výše 10 let.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*