Policie stíhá primátora Mandíka a radní za zneužití pravomoci

  •  

Policie stíhá ústeckého primátora Víta Mandíka a radního Josefa Macíka (oba z ČSSD). A to za porušení povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci úřední osoby.

Policie také požádá sněmovnu o vydání k trestnímu stíhání poslankyně a ústecké radní Zuzany Kailové (ČSSD). Všechna obvinění mají souviset s projektem vítání občánků, které pro město do loňského března organizovala společnost Darothore.

Lidé z vedení radnice podle policie z titulu své funkce neoprávněně umožnili získat společnosti majetkový prospěch. Městu tak vznikla škoda nejméně milion korun. Za uvedené jednání obviněným hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od tří do deseti let.

Primátor Mandík řekl, že si obvinění převzal v úterý v budově magistrátu. „Proti obvinění jsem již podal stížnost,“ dodal. Radní Macík se nechtěl vyjadřovat.

Policie se případem začala zabývat po trestním oznámení, které podal krajský zastupitel Jaroslav Achab Haidler. Vítání občánků bylo akcí, při které maminky dostávaly dárkový šek v hodnotě 5000 korun na nákup dětských potřeb a drobné dárky. Město mělo za akci zaplatit od roku 2012 do roku 2014 celkem 5,2 milionu.

Radnice smlouvu s Darothore, která je spjatá se společností Roxy II, vypověděla poté, co případ začala vyšetřovat policie. Do té doby město společnosti vyplatilo asi 2 miliony.

Podle poslance za Ústecký kraj Radima Holečka (ODS) by obvinění měli odstoupit z veřejných funkcí minimálně do doby, než budou případně očištěni.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*