Policista v civilu spolu s ochrankou zpacifikovali agresivního muže

  •  

Značně agresivní třiadvacetiletý muž se v pátek odpoledne pohyboval po ústeckém obchodním centru.

„Ve chvíli, kdy procházel kolem jednoho z prodejních stánků, tak do skleněného vitríny tohoto stánku bezdůvodně kopnul. Tohoto jednání si všimnul policista mimo službu, který se jej následně zeptal, co to dělá a proč. Muž nereagoval a šel dál směrem ke schodišti. Policista se jej znovu zeptal. Na to už muž zareagoval a otočil se proti policistovi s nožem v ruce. Policista se následně prokázal příslušností k policii a vyzval agresivního muže, aby odložil nůž na zem. Na místo se dostavila i ochranka obchodního centra. Muž začal proti policistovi a členovi ochranky nožem šermovat se slovy, že je oba zabije. Vzhledem k tomu, že se situace začala vyhrocovat, tak se policista rozhodl za pomoci ochranky muže zpacifikovat. Poté byl tento muž předán policejní hlídce, která se na místo dostavila,“ popisuje situaci Veronika Hyšplerová,“ mluvčí ústecké policie.

Agresor byl eskortován do policejní cely.

„Také v policejní cele se však choval agresivně a poškodil toaletu. Ve chvíli, kdy měl být propuštěn ze zadržení, tak vzal do ruky kámen, který po policistech hodil a utekl. Policisté jej krátce na to zadrželi. Po zadržení muž vulgárně urážel policisty a zároveň jim i vyhrožoval,“ dodává policejní mluvčí.

Třiadvacetiletý muž je ve výčtu všech trestných činů obviněn z Násilí proti úřední osobě, Vyhrožování s cílem působit na úřední osobu a Výtržnictví. Za uvedené jednání muži hrozí trest odnětí svobody až do výše 6 let.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*