Policisté kontrolovali noční chodce

  •  

V noci na čtvrtek proběhla na Ústecku dopravně bezpečnostní akce zaměřená na viditelnost chodců. Cílem této akce bylo eliminovat dopravní nehodovost s účastí chodců a znovu upozornit na základy bezpečného pohybu chodců po pozemních komunikacích.

Novela zákona o provozu na pozemních komunikacích totiž ukládá chodcům pohybujícím se mimo obec za snížené viditelnosti po krajnici nebo po okraji vozovky v místě, které není osvětleno veřejným osvětlením, povinnost mít na sobě prvky z reflexního materiálu umístěné tak, aby byly viditelné pro ostatní účastníky silničního provozu. Cílem této akce bylo eliminovat dopravní nehodovost s účastí chodců a znovu upozornit na základy bezpečného pohybu chodců po pozemních komunikacích.

„V průběhu akce bylo zkontrolováno 193 chodců, kdy 111 z nich bylo bez reflexních prvků. Policisté se snažili apelovat na chodce, aby si uvědomili, jak je mnohdy i životně důležité být dostatečně viděn pro ostatní účastníky silničního provozu. Každý chodec by si měl být vědom, že zodpovídá za svou vlastní bezpečnost při pohybu na pozemní komunikaci a měl by udělat vše pro to, aby se vyhnul tragickému střetu,“ uvedla mluvčí ústecké policie Veronika Hyšplerová.

Policisté kontrolovaným chodcům při akci rozdávali reflexní pásky, což s nadšením vítali. Mnozí však již reflexními prvky vybaveni byli. Dostačující může být i sportovní oblečení, boty nebo školní batohy, které dnes bývají již reflexními prvky opatřeny.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*