Policisté zasahující při požáru v Předlicích byli oceněni

  •  

Nasazení a zásluha policistů při záchraně lidských životů si zaslouží ocenit. Proto si policisté Tomáš Paseka, David Kolář, Jan Jirkovský a Stanislav Pirot převzali z rukou vedoucího Územního odboru Ústí nad Labem Vladimíra Danyluka poděkování za svou odvahu a profesionální nasazení při požáru obytného domu v Předlicích.

„Projíždějící řidič oznámil 22. března ráno, že v Předlicích v ulici Hrbovická hoří třípatrový obytný dům. Operační důstojník ihned na místo vyslal policisty prvosledové hlídky. Ve chvíli, kdy přijeli první na místo, tak se již z druhého patra valil černý štiplavý kouř. Policisté neváhali ani minutu a do domu vběhli. Přes hustý dým v chodbě se jim ovšem nepodařilo do druhého patra dostat, tak se pokoušeli do bytu dostat přes vedlejší dům a jeho střechu. Naštěstí v tu dobu na místo již přijížděli hasiči. Po několika minutách hasiči s dýchacími přístroji začali z domu vynášet nejprve děti a následně dospělé. Policisté pomáhali dětem dýchacími přístroji, v jednom případě provedli několikrát masáž srdce a zachránili mu tak život,“ popisuje mluvčí policie Ústeckého kraje Veronika Hyšplerová.

Jedná se o policisty z Oddělení hlídkové služby v Ústí nad Labem, sloužící u Policie ČR necelé čtyři roky.  Zároveň jsou členy prvosledových hlídek.

„Policisté tímto svým činem ukázali, že rozhodnutí jít k policii nebrali jen jako své budoucí povolání, ale i jako poslání. Ukázali, že jim je vlastní se nejenom starat o to, aby bylo bezpečněji na ulici, ale i zachraňovat životy,“ dodává policejní mluvčí.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*